Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem elhamarkodott döntés?

Nem elhamarkodott döntés?

Figyelt kérdés
Az orvosom ki akarja szedni a torokmanduláimat, pedig nincsenek súlyos panaszaim. Annyi van csak, hogy azon a területen pirosabb, a tenyésztés kimutatta, hogy gombás a torkom, kevés gombatelep van jelen, kaptam rá gyógyszert, illetve a napokban volt kezdődő tüszős mandulagyulladásom, de lázam sem volt. Hozzáteszem, az elmúlt 25 év alatt sosem volt tüszős mandulagyulladásom. Belenézett a torkomba, nézte egy darabig, majd mondta, hogy ki kell venni őket. Miből szűrhette ezt le?

2017. okt. 6. 14:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Helyesbítenék: eléggé vörös azon a területen, de nem fáj.
2017. okt. 6. 15:01
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
A döntést te hozod,nem az orvos. Kérj másodvéleményt. Én úgy tudom,csak akkor műtik,ha sokszor begyullad...Ha nagyon gáz állapotba került,lehet,hogy indokolt kivenni. Talán nézesd meg egy magánorvossal is.
2017. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ő is magánorvos, évtizedek óta praktizál. Emellett a helyi kórházban adjunktus, a főorvos helyettese.
2017. okt. 6. 15:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Műtét előtt mindig kérni kell másik szakvéleményt. Egy ilyen javaslatban simán benne lehet a pénz, amennyiért megcsinálja.
2017. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a szülővárosomban jártam így. Elmentem a megyeszékhelyre a főorvoshoz. Megvizsgált,azt mondta:"nem vakbél ez,hogy ki kelljen venni".

A műtét sokba kerül..

2017. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérj másodvéleményt. Nekem 18 évesen akarta kivenni a dokim, nem hagytam. Azóta eltelt 22 év, és egyetlenegyszer volt begyulladva. A másik orvos azt mondta, hogy pont azért van ott a mandula, hogy a fertőzéseket megállítsa. Akkor kell műteni, ha krónikus gyulladásban van, és gócként szerepel.
2017. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De viszont az is igaz, hogy krónikus gyulladásként szerepelhet akkor is a mandula, ha nem fáj, ha nem nagyobb, ha nem gyullad be sokszor, sőt, azt is olvastam hiteles helyen, hogy akkor is lehet gócos, ha a vérkép normális (mert van erre speciális teszt). Az enyém állandóan vörös, a környező szövetek is vörösek. Hosszú hónapok óta ilyen, és hiába kezdtem el szedni erős gyógyszereket, nem változik. Nem szeretném, hogy ez az idült gyulladás később komolyabb problémákat okozzon. Szóval nem egyszerű ez a téma, nem egyszerű eldönteni, hogy ki kell-e venni vagy nem, ezért is van sok vita az orvosok között. Én meg pláne nem akarok okoskodni, dönteni, mert rohadtul nem értek hozzá, tulajdonképpen a kételyem már el is múlt a kérdésfeltevésem óta. Nyilván, vannak veszélyek, azt is gondolom, hogy sokan félnek a műtéttől, ezért nem akarják kiműttetni, ezért mondják azt, hogy kibír még ez a mandula néhány évet, de ha gond van vele, akkor el kell gondolkodni mindenképpen, és minél hamarabb meg kell műttetni, mert később ráhúzódhat a gyulladás az ízületre, szívre, de előfordulhat vérmérgezés is, ha például baktérium miatt van valakinek begyulladva, és ez a baktérium bekerül a véráramba. Azt is lehet hallani több embertől, hogy a műtét előtt betegeskedtek, utána ez megszűnt. Tehát lehet itt találgatni, csak fölösleges, majd elválik, hogy mi lesz.
2017. okt. 6. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!