Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez magas vérnyomás?

Brutakuz kérdése:

Ez magas vérnyomás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

28 éves férfi vagyok.Testépitéssel foglalkozom sujzos edzéssel már 5 éve kissebb nagyobb kihagyásokkal.

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok hogy ez magas vérnyomásnak számít e illetve kell e orvoshoz mennem.?


Mindig is 130 koruli volt a systoles ertekem de az elmult idoben ha leulok megmérem 125 és 145 között mozog.Ha pihenek(ülök) előtte egy 5 percet akkor nagy részt 130-135 vagy alatta van.A dyastoles ertekre azert nem terek ki mert az normal 70-82 kozott van mindig van hogy kevesebb.Pulzusom 55-80 között mozog nyugalomban.

A legnagyobb ertekem eddig az 155/86 volt 2x mértem ilyet az elmult pár hónapban.

Erre gyógyszeres kezelés javasolt?



2017. okt. 19. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha mozogsz, akkor teljesen normális, hogy megemelkedik a vérnyomás, hisz terhelésnek vagy kitéve.

A 155/86-os vérnyomás egyébként magas, de mivel nem ennyi állandó jelleggel, így belgyógyászati kivizsgálás nélkül nem lehet azt mondani, hogy magas vérnyomás betegségben szenvednél. De egyáltalán nem ártalmas, ha mondjuk kapnál egy 24 órás vérnyomásmérőt és akkor abból átlagolnak és megmondják, hogy van-e bármi teendő ezzel vagy sem.

Én nem vagyok magas vérnyomás beteg, de mikor nyáron hosszú ideig van 40 fok körüli hőmérséklet, akkor nekem is volt már 150/90 körüli vérnyomásom ezen napok alatt folyamatosan, ami önmagában magas, de egyébként meg teljesen normál határon belül mozog.

2017. okt. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez magasnak számít, foglalkozni kell vele.
2017. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magas, előzőnek igaza van.
2017. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!