Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2-3 havonta visszatérő hasfájá...

2-3 havonta visszatérő hasfájás és egyéb tünetek, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve kezdődhetett a probléma. 2-3 havonta visszatérő hasfájásom van, hányingerrel (néha hányással), puffadással, gáztermelődéssel. Alkalmanként hasmenés is előfordul.

A hasfájásom néha olyan súlyos, hogy alig bírok megmozdulni, annyira görcsöl a hasam. Ilyenkor mindig fel vagyok puffadva és állandóan böfögök.

Ha elmegyek a háziorvoshoz, mindig azt mondja, hogy biztos elkaptam valami vírust, felír antibiotikumot és 5-7 nap múlva már kutya bajom sincs. Viszont ha nem megyek el orvoshoz, akkor is egy héten belül eltünnek a tünetek.

Küldtek már vérvételre annak a gyanújával, hogy talán kevés a vas a véremben, de nem így van.

Voltam hasi ultrahangon is, nem találtak semmi szervi elváltozást.

Jártam gasztroenterológusnál is, akivel csak beszélgetésig jutottunk. Tanácsolta, hogy csökkentsem a szénhidrátot az étrendemből, fogyjak le (nem mintha nagy súlyfeleslegem lett volna), stb. Meg is fogadtam a tanácsait, azonban még mindig szenvedek a tünetektől.


Most arra gondoltam, hogy talán ételintoleranciáról lehet szó, bár úgy tudom, hogy ott nem 2-3 havonta jelentkeznének a tünetek. Azért egy vérvételes vizsgálatra megpróbálok beutalót kérni, sok veszítenivalóm nincs vele.


Ha más is tapasztalt már hasonlót vagy esetleg tudja, mitől lehet ez, annak előre is megköszönöm a válaszát!

20/Lány



2017. okt. 23. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Szedsz rendszeresen valamilyen gyógyszert? Akár vény nélkülit is, vagy vitamint, táplálékkiegészítőt.

Szerintem nem ételallergia, az mindig előjönne adott ételeknél.

Talán egy tükrözés segítene. Lehet talán valamilyen bél vagy gyomorgyulladás és ezért irritálja időnként az étel.

2017. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, szedek egy emésztéssegítőt, amit pont a gasztroenterológus javasolt.

A tükrözésre én is gondoltam már, de a gasztroenterológus közölte, hogy nem kíván megtükrözni, mert hogy nem valami kellemes érzés, másrészt meg túl fiatal vagyok hozzá szerinte (mármint a többi megtükrözött pácienshez képest).

Viszont semmi más vizsgálatot nem javasolt, illetve nem küldött el semmilyen kivizsgálásra.

2017. okt. 23. 14:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Annak a gyógyszernek nem lehet ilyen mellékhatása?

Tükrözés valóban nem kellemes. De mostanában általában már mindenhol bódításban csinálják, úgy azért annyira nem szörnyű, vagy legalábbis nem emlékszel majd rá utána annyira :)

Esetleg érdemes lenne más orvoshoz is elmenni. Talán egy másik orvosnak eszébe jut valami, amire a mostani még nem gondolt.

2017. okt. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!