Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Edzéstől felszakadhatnak a...

Edzéstől felszakadhatnak a bélben a sebek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Colitis ulcerosám van (fekélyes vastagbélgyulladás), voltam kórházban, mert éppen belobbant. Jövőhéten megyek dokihoz, csak érdekelne, hogy esetleg az edzéstől pl: haspréstől felszakadhatnak a sebek?

Ugye nem jó nekünk a stressz, de nem ért engem semmilyen stresszhatás, tartottam a colitis diétát, szedem a gyógyszereket és elkezdett újra vérezni a bél. Esetleg lehet az edzéstől? Olyat olvastam hogy a bélbetegek csak jógázhatnak. A doki sajnos nekem ezt nem mondta, én buta meg nem néztem utána



2017. nov. 2. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a betegségem van!

Gyors futás, ugrálás, meg ilyeneket nem szabad!

Csak olyan edzést válaszd, amitől nem "ugrál" a beled vagy amitől nem terheli a beled.

Most ne az edzésre koncentrálj, hanem hogy minél hamarabb legyél tünetmentes.

! Én is igy tettem!... hiába voltam vékony, edzettem rendszeresen, de ha nem lettem volna tünetmentes, akkor jobban fokozódhatott volna a fájdalom, sőt az egész belem is bajba kerülhetett volna (fal megvastagodása)...

A vérzés lehet kajától is, nem csak mozgástól. Szerintem igyál sok-sok folyadékot, egészséges ételeket. Ne legyen fűszeres, savas italok, tejtermékek, stb,

amitől nem tesz jót a sebednek!


Ez nem egyszerű! Neked kell kitapasztalnod, hogy mi nem tetszik a belednek!

Én másfél év alatt rendbehoztam, most jelenleg tünetmentes vagyok már 3 éve!

Jobbulást!

2017. nov. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!