Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Helicobacter fertőzés esetén...

Helicobacter fertőzés esetén tapasztalt valaki extrém fáradtságot, gyengeséget, lázt?

Figyelt kérdés

2017. nov. 2. 18:55
 1/3 Poris2000 ***** válasza:
A H.pylori fertőzés ugye a gyomrodban élhet és vagy tüneteket nem okozva elvan ott, vagy pedig gyomorsavtúltengést, patkóbél fekélyt okozhat. Persze előfordulhat láz meg gyengeség is a gyomor gyulladása kapcsán, de ez tudtommal nem jellemző, inkább refluxbetegség kialakulásában nyilvánulhat meg: savas felböfögés, szegycsont alatti szúró jellegű fájdalom, esetleg reggelente rossz szájíz, büdös lehelet. Helycobacter pylori fertőzést állapítottak meg nálad? Ha igen, elkezdték kezelni? Mert ha igen, elég jó eséllyel ki lehet irtani a terápiával.
2017. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Meg nem allapitottak meg semmit, jovohetre van idopontom orvoshoz. Azert gondoltam, hogy Helicobacter lehet mert pontosan ilyen tuneteim is vannak, mint amiket leirtal.
2017. nov. 3. 05:21
 3/3 Poris2000 ***** válasza:
Hát, simán elképzelhető a dolog, de ilyen refluxot, ami ezekkel a tünetekkel jár nem csak a H. pylori, de a stressz is ki tud alakítani. Egy éve ilyenkor volt kb. hogy én is elmentem gastroscopiára, mert biztos ez a baktérium okoza a tüneteimet. Bár a refluxot igazolták (nyelőcsövem alja meg volt marva a gyomorsav által), de a biopsiával nem sikerült kimutatni a kórokozót. Szóval nálam a stressz lehet a kiváltó ok. Viszont ha van baktérium a gyomrodban, akkor egy hármas gyógszerterápiával nagy eséllyel kiirtható, és meggyógyulhatsz teljesen is akár a refluxból. Jobbulást kívánok!
2017. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!