Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet így dolgozni, és...

Hogyan lehet így dolgozni, és kapcsolatba belekezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 25 éves srác vagyok, és sajnos gyerekkorom óta szenvedek frontális epilepsziában. Két fajta gyógyszert szedek rá, azt mondták kinövöm, de sajnos ez nem így történt... Romlottak a tanulmányi eredményeim, munkaerő piacon ha meghallják a gyógyszer és epilepszia szót, már nem is állnak szóba velem. Tanulni meg a gyógyszerek miatt nem lehet, mert mellékhatásként feledékenységet, rövidtávú emlékezetkiesést okoz, és nehezebb koncentrációt. Már sok éve (!) próbálok biztos állást találni, de mindenhol elutasítottak, hazudni meg nem akarok, mert az még rosszabbra vezethet később... Leszázalékolni meg ezt nem fogadják el, mert eszméletvesztésem sose volt, meg ahhoz 80 százalékos egészségkárosodásnak kellene lennie (( anyám esetében 15 volt, pedig még járni se tudott, és magáról se tudott... )), szóval abba a nagy slamasztikába vagyok, hogy se tanulás, se munka... Magánéletemre is kihat, mert amikor lánnyal ismerkedtem, és belemerülve a beszélgetésbe szó esett erről, rá 1 nappal vagy kicsivel többel már nem is hallottam a lány felől többet, és ez nem egyszer történt meg így.. Mégis akkor hol tudnék így elhelyezkedni? Egyáltalán érdemes valahol próbálkozni? Mert a híd alatt nem szeretnék élni... És érdemes egy kapcsolatba belekezdenem így? Annyira rossz, hogy csupán a betegségem (( na meg némileg a külsőm )) miatt utasítanak el :( Köszönöm a válaszokat előre is!


25/F



2017. nov. 2. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem adnám fel a tanulást, ha rosszabb eredményekkel, lassan is, de érhetsz el eredményt.

Ha ilyen erős mellékhatások vannak, akkor érdemes egyeztetni a dokival, nem hiszem el, hogy a mai csodabogyók mellett ne lenne erre megoldás. Az nem állapot, hogy a gyógyszer tönkreteszi az életed.


Ha van ilyen irányú terv, én elindítanám a leszázalékolást, ha nem is kapod meg esetleg, mindenképp jó látni az eredményeket, amiket megállapítanak. Pl. munkakeresésnél lobogtathatod, ha az jön ki, hogy igenis munkaképes vagy.

2017. nov. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy eloszor is az eletminosegeden es az egeszsegeden kellene javitani, es akkor jon a tobbi resze is.

Talan hosszu folyamat lesz, de hidd el hosszutavon nagyon megeri. Eloszor is mozognod kell, te tudod mire vagy kepes, kezd el sportolni. Ne engedd hogy a betegseg tudat eluralja az elmedet, es ne keress kifogasokat. A sporttol jobb lesz a kozerzeted, erosodsz majd, es javul az alakod is. Etkezz hozza egeszsegesen, ami nagy reszt foglal el az egeszseges eletmodban. Egyebkent hallottam hogy az epilepsziat lehet gyogyitani ketogen dietaval. Lattad ezt a filmet?

Cime,: Sohasem artok . Igaz torteneten alapszik, nezd meg.

hrome-extension://aohghmighlieiainnegkcijnfilokake

Es valassz valami hobbit magadnak, amiben oromodet leled. Legyen az muveszkedes, zeneles, de valamit ami segitene neked megtalalni onmagad.

Es harmadjara, ne add fel a tanulast. En is azt mondom amit az elso valaszlo tanacsolt, biztosan van olyan dolog amit meg tudsz tanulni.

Ha ezeket teszed, akkor garantaltan javulni fog az eletminoseged - remelhetoleg az egeszseged is - es a jobb elet hozzasegit egy jobb munkahoz, es egy jo tarshoz is.

2017. nov. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elozo vagyok

A film nem ment at, megprobalom ujra.


https://www.youtube.com/watch?v=6cFig1S4kRM

2017. nov. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ujra elozo, illetve a kettes valaszolo vagyok.

Szoval atment a film. Egy epilepszias gyerekrol szol akinek mar valsagos volt az allapota, mivel a gyogyszerek nem hasznaltak.

Es ekkor a hos anyja - Meryl Streep - megszokteti a korhazbol es atviszi egy ketogen klinikara, ahol ketogen dietaval meggyogyitjak. Mivel a filmben szerplo emberek maguk is epilepsziasok, akik a ketogen dietatol lettek tunetmentesek, igy erdemes rajta elgondolkodni.

Nezd meg es jo szorakozast hozza.

2017. nov. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Segítettek az itt leírt válaszok?
2017. nov. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Istenem, köszönöm a sok segítőkész válaszokat, utánanézek ezeknek, és megpróbálok aszerint élni, amivel legalább normális életet élhetek. Erről a ketogén dologról még sose hallottam, de nagyon kíváncsi vagyok rá!
2017. nov. 3. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!