Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csak Én küzdök hányás fóbiától...

Csak Én küzdök hányás fóbiától? Szívesen hallgatok meg mindenkit

Figyelt kérdés

Nem tudom hol kezdjem. Nálam 7-8 éves korom óta van ez, most vagyok 22. Elég komoly párkapcsolatban vagyok hosszú ideje és szoba jött már a baba is. Nagyon szeretném 2 éven belül, de nem tudom képes vagyok e rá a hanyastol való félelmem miatt. Szerintem sajnos nem.:(

Hogyan lehet leküzdeni ezt a félelmet. Most is egész éjjel ment a hasam, szenvedtem, hányingerem volt. Ilyenkor megcsípem magam vagy szorítom a fogaim, nem tudok egyhelyben lenni, remegek iszonyúan. Annyi buta kérdésem van, ha üres a gyomrom akkor is tudok hányni? Segítsetek hogy lehetnek ezen túl



2017. nov. 7. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nincs ilyen, de legalább 5 emetofóbiás emberrel beszélgettem ebben az évben. Arra gondolj, hogy a hányás kifejezetten életmentő funkció pl mérgezés, vagy gyomorrontás esetén, kb olyan, mint a köhögés félrenyeléskor. Ha betegség esetén nem tudnál hányni, akkor bele is halhatsz. Nem bagatelizálom el a problémádat, de csak magadat paráztatod túl vele. Ha rosszul vagy, csak hánysz egy nagyot, kiöblíted a szádat, és jobban leszel rögtön. Ha rájössz, hogy semmi bajod nem lett, szerintem két ilyen eset után elmúlna a fóbiád. Csudi dolgot mondok Neked. Ha én émelygek, vagy fáj a hasam, attól szoktam félni, hogy nem tudok hányni, és órákig csak rosszul leszek, anélkül, hogy megkönnyebbülnék. Szóval a hányást ne úgy kezeld a fejedben, mint a sátánt. Inkább úgy, mint a köhögést, tüsszentést, köpést. Ez is egy természetes reflexe a szervezetnek.
2017. nov. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Koszonom neked a választ. Sajnos hiába próbálom úgy

Kezelni annyira nehéz és nem megy hihetetlen. Szörnyen rossz,

Felek hogy közben az orromon is távozik, nem tudom hogy tudnám leküzdeni :(

2017. nov. 7. 11:00
 3/15 A kérdező kommentje:
Tavaly decemberbe elkaptam azt a vírust, előtte 12 évig nem volt semmi, azt az érzést senkinek nem kívánom , omlott az orrombol a ver kapaloztam, majd jobb volt mikor túl estem, de 2 perc múlva ismét féltem, nekem annyira felmegy a vérnyomásom is az idegtol hogy omlik a ver is az orrombol :(((
2017. nov. 7. 11:03
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha tegnap egész nap ment a hasam, éjjel is, mamar nagyon kicsit, és nem hánytam eddig 😭😭 akkor szerinted fogok ezután ?
2017. nov. 7. 11:04
 5/15 anonim válasza:
100%
ugyan ez a problémám van, mióta az eszemet tudom. tavaly elkaptam egy gyomorvírust, és úgy éreztem, meg fogok halni, kétszer összeestem. mivel 20 éves vagyok, a babaprojekt nincs kilátásban, de előtte valószíleg felkeresek majd egy pszichológust :)
2017. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Alapvetően senki sem szeret hányni szerintem, bennem is vagy egy olyan érzés, hogy "nem akarom, félek, hogy rossz lesz", de ez csak addig van, amíg hányingerem van vagy fáj a hasam. Pl. most sem vagyok valami jól...


Legutóbb nyáron hánytam, fogamzásgátlót kezdtem szedni és gyakori tünet az első napokban a hányás. Azt a hatalmas gyomorgörcsöt nem kívánom senkinek, de amikor végre kijött belőlem, éreztem, hogy máris jobb. A rosszullét megismétlődött másnap is, de akkor már magától elmúlt.


Üres gyomorral is tudsz hányni, az epe kiürül.

2017. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat! Igyekszem nem folyton erre gondolni , de nem megy :(

Komolyan annyira szörnyű. Most is rossz a gyomrom érzem, és

Jön a éjszaka

:(

2017. nov. 7. 16:41
 8/15 A kérdező kommentje:
Úgy beszélgetnek valakivel erről csak nem tudom kinek mennyire rossz erről beszélni
2017. nov. 7. 16:44
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia!!:) Én is a hányásfóbiámmal szenvedek, ha gondolod irj uzit:) 20/L
2017. nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező és 5-ös, durva, én is tavaly kaptam el a hányós-hasmenéses vírust és rettenetesen éreztem magam... Életemben először, én 23 éves vagyok. Szóval durva lehetett az a tavalyi vírus. :O

Én is így vagyok, még a gondolatától is rosszul vagyok, bár én böfögni is képtelen vagyok alapjáraton szerencsére. Sajnos üres gyomorral is tudsz hányni, tavaly napokig nem mertem enni mert tudtam, hogy én is elkapom amikor barátom is lebetegedett, hát természetesen így is lett, de epét hányni sem volt egy leányálom, zöld, keserű blőe, visszagondolni is rossz. :(

2017. nov. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!