Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Láttatok már ilyen gömböt...

Láttatok már ilyen gömböt torokban?

Figyelt kérdés

[link]

Doki szerint a torokgyulladásom része.

Rég ott van, legalább 4 hónapja, mert nyáron láttam egyszer torokgyulladást követően, de meg is feledkeztem róla, mert magában nem okozott panaszt.

2 hó allergiaszezon is volt és bármily furcsa, olyan gyengék és rövid ideig tartóak voltak a torok panaszok, hogy nem éreztem magam betegnek, az allergiaszezon alatt pedig csak allergiásnak gondoltam magam. Erre benézek és ott van ez megint, vagy még mindig, nem tudom....

Mandulám rég kiszedték.

Antibiotukumot szedek már negyedik napja, amit a háziorvos írt fel, mert szerinte ez a garatgyulladásom része, de nem látok változást... nem látom, hogy el akarna tűnni.

Láttatok már hasonlót?


2017. nov. 12. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyiroktüsző
2017. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom nyirokcsomó,mindenkinek vannak ilyenek a torkán.Szerintem nincs begyulladva a torkod.Tudnál olyan képet csinálni amin szélesre nyitod a garatod,hogy mélyebbre is lehessen látni?Nekem is vannak a torkomon kis dudorok,hólyagok amik garatgyulladáskor sötétebbek lesznek,megnagyobbodnak.Fül-Orr-Gégészeten többször is voltam már,nem mondtak rá semmit.Ha zavar az a göb,szerintem nézesd meg a torkod a gégészeten.Nekem ilyen:

[link]

2017. nov. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megnézettem fül-orr-gégésszel, mert mindenfele hólyagosnak tűnt meg egyre vörösebbnek (a színét azt a vaku leszedi, képet nem tudnék olyat készíteni, ami visszaadja). Most rondább, de megfogadtam, nem nézegetem.

Doki szerint mivel kiszedték a mandulámat, ezért megvastagodtak a nyirok kötegek, ezek védekeznek a bacik ellen.

A kèp készítése után kialakult új kis hólyagszerű valamik is csak ennek a részei.

Ez van.

Azt hiszem, öregszem :)

2017. nov. 15. 07:02
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja igen és azt mondta, ha ronda, de épp nincs panasz, nem kell törődnöm vele...

Szerinte hat az antibiotikum...

2017. nov. 15. 07:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?Szerintem szép és egészséges a torkod,nekem mikor nincs begyulladva,akkor is rondább.Ha a gégész azt mondta,ne foglalkozz vele.Azok a göbök,dudorok nekem is mindig ott vannak a hátsó garatfalon,de volt már hasonló mint neked,a garatíven is a nyelvcsapom mellett.Elég gyakran van baj a torkommal,úgyhogy sokszor vizsgáltak már a gégészeten.Neked is megtükrözték a torkod?Nekem mindig megcsinálják a tükrözést is

,ha odamegyek.Mikor rákérdeztem,miért piros mindig a torkom,nekem is azt mondta a doki,hogy ne nézegessem.De én is naponta nézegetem,minden fogmosás után belenézek a torkomba.Ne vakus képet csinálj,inkább természetes fénynél.

2017. nov. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

33.

Hát tegnap megint rossz volt a torkom...

És mivel feszített, vettem be szódabikarbónát és levitte a savam.

Én gyanakszom refluxra, de doki azt mondja, nem lát erre utaló jeleket (azzal a kis tükrével).

Majd megpróbálok jobb fotót készíteni.

2017. nov. 17. 05:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ősztöl tavaszig rossz a torkom.Akkor neked is megtükrözték.Hogy bírtad?Én mindig öklendezek,mikor ledugják a tükröt.Refluxra én is gyanakszom.Must is ronda és érzékeny is a torkom.Csinálok fotót én is.
2017. nov. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!