Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gombóc a torokban, hányinger?...

Gombóc a torokban, hányinger? Csak a stressz okozza vagy forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Akárhányszor rosszul voltam, mindig felírtam a naptárba júliustól kezdve, de még csak most volt időm visszanézni. A hányingerem zsinórban már másfél hete tart, de augusztus első felében is volt egy ugyanilyen időszak, úgyhogy már lassan egy hónapja "küzdök" ezzel, hol gyengébb, hol erősebb, viszont tegnap óta nagyon zavaró lett, felerősödött a suli kezdetével.

Mostanában rengeteg stressz ér, valamiért bemeséltem magamnak július közepe fele hogy terhes vagyok, azóta folyamatosan észlelem a terhességi tüneteket, a felfázásomat is annak néztem, ideges meg fáradt voltam, hasam fájt, hányingerem volt, ismét hoztam a hipochonder énemet. (Ami a legviccesebb hogy azóta kétszer jött meg teljesen normálisan, csináltam 2 hete egy tesztet ami negatív lett, és még mindig van bennem egy félelem egyes "tüneteknél" hogy talán terhes vagyok, pedig azóta nem voltam együtt barátommal:D).

A hányingerrel együtt émelygés is jár, gyakran érzem hogy szédülök, nem érzem jól magam, idáig a melegre fogtam, de most már kiderült hogy nem amiatt volt.

Megfigyeltem ezt a hányingert, és nem is olyan mint ami vírusoknál szokott lenni, ez nem a gyomromból "jön", hanem akármilyen furcsán is hangzik, de olyan mintha lenne egy gombóc a torkomban, és attól lenne állandóan hányingerem. Ezt étel-ital nem befolyásolja egyformán, van amikor ront, van amikor segít rajta, de mivel általában ezzel kelek és fekszek így nem hiszem hogy valami étel érzékenység lenne. Másik tünet még amit múlt hónap óta gyakran észlelek, hogy a pulzusom az egekben van, rengetegszer érzem hogy erősen ver a szívem, valamikor aludni sem tudok tőle, ilyenkor ha megmérem akkor a pulzusszám 90 és 100 között szokott lenni, akkor is ha nem ittam aznap kávét.

Nincsen semmilyen kézzel fogható panaszom ami betegségre utalna, a háziorvos ilyeneket úgysem szokott komolyan venni úgyhogy idáig nem is merült fel bennem hogy elmenjek, de elég erősen gondolkozom most rajta. Erre tudnának valamit adni?

És ez lehet stressz miatt? Elég nagy rajtam a nyomás, alapból idegeskedő vagyok, de most itt az érettségi, nehéz lesz ez az év is, jogsi, nyelvvizsga még ősszel, ráadásul orvosira készülök és nagyon kellene tanulni, görcsben van a gyomrom ha rá gondolok, emellett a magánéletemben is összejöttek a problémák. Amikor barátokkal vagyok és elterelik a figyelmem akkor a tüneteket meg sem érzem, viszont ahogy egyedül leszek egyből elterelődnek a gondolataim, visszatér az idegesség, émelygés és minden egyéb.

Ezzel mit tudnék kezdeni?



2017. szept. 5. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj (tudom, hogy könnyű mondani). Ez simán lehet a stressztől.
2017. szept. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kérj egy pajzsmirigy ultrahangot és egy TSH vizsgálatot.
2017. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 patrikpapa2 válasza:
Nekem is ugyanez van amit leírtál , nálad mi volt a megoldás???
2020. dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!