Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kiszáradt kéz. Mit tehetnék még?

Kiszáradt kéz. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Mindkét kézfejemen a bőr teljesen kiszáradt, kirepedezett, és vérzik. Vörös, és ég. A kézmosás kínzás, meg szinte bármilyen mozdulattól feszül a bőr.


Fogalmam sincs, mit csináljak már velük. Minden este bekenem, és kesztyűt is hordok, meg zsebre dugott kézzel járok, mégis mindig kifújja valahogy a szél. Multivitamint is szedek rendszeresen szóval az sem hiányozhat.

Este amikor bekenem, még csípi is a krém, olyan rossz állapotban vannak már.


A családunkban nem egyedi eset amúgy, szóval lehet hogy hajlamom is van rá. Nagymamámnak is száraz a keze. Apukámnak pedig nagyon száraz a keze, pedig ő is keni, és neki is szinte mindig ki van repedve és vérzik, sőt, nála egészen mély barázdák is létre jönnek csak úgy, főleg az ujjai végén, a körmök szélénél.

Különbség viszont, hogy neki például nem ilyen vörösek a kezei soha, meg nem érez égő érzést. Már annyira kiszáradt neki hogy gondolom nem érez már olyan jól a bőre. A ruha szálát is kihúzza a bőrével, ha beleakad a keze, olyan száraz már neki. Illetve neki a tenyere is teljesen száraz, kemény, az enyém viszont jó puha, zsíros, avval nincsen baj. És az ujjvégeim is rendben vannak. Szóval nálam nincsenek ilyen megmagyarázhatatlan barázdák ott, csak a kézfejemen vannak, és azok is csak azért, mert ahogy feszül a száraz bőr, kireped.


Csuklótól az ujjaim közepéig (ahol az ízület van) tart ez a száradásos jelenség amúgy. A testem többi részén meg általában éppen hogy zsíros a bőr. Mondjuk alkarom, lábszáram is gyakran kiszárad, ha kifújja a szél, de azok legalább nem szoktak fájni, csak hullik róluk sok kis fehér bőrdarabka. Illetve néha kicsit érzem azoknál is, hogy feszül,és kicsit fáj. De ez ritka. Soha nem véreznek ki vagy ilyesmi.


Kérlek segítsetek, hogy mit tehetnék még, abszolút tanácstalan vagyok, és nagyon fáj.

Nem tudom, hogy befolyásol-e valamit, hogy autoimmun eredetű pajzsmirigy alulműködésem van már évek óta, de szedek rá hormont. És a hajam is nagyon száraz típusú egyébként, pedig emlékszem, hogy az régebben még életerős, szép volt.



2017. nov. 12. 23:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Irtam privát levelet ! Az abban leírtak szerint , megtalálod a megoldást a problémádra.
2017. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem hiszem.
2017. nov. 13. 01:52
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem kell nekem semmi "híres" krém, a mostani is amúgy nagyon jó fajta, mert a családtagoknak meg beválik.
2017. nov. 13. 01:54
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Nekem a leírás alapján gyanús, hogy ekcémáról van szó. Valami gyógyszertári krémet szerezz rá, az jó lehet. Addig is klóros vízzel ne nagyon moss kezet, mosogatás csak gumikesztyűben.

A hajadra meg használj hajmosás előtt kókuszolajat pakolásnak (nem a főzőset, hanem a "szűz" olajat, amit drogériákban kanpi), ezt legalább fél óráig hagyd fent, a sampont hígítsd, ne használd töményen, utána használja balzsamot, és hajöblítéshez almaecetet, ebből legjobb a szűretlen, amit a pl a DM-ben lehet kapni. Jobb lesz, meglátod.

2017. nov. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak nem jó az a krém. Attól, hogy másnak beválik... Nekem a la roche posay cicaplast mains vált be, kicsit sem irritál és mar, mint a többi.

A szappan sem mindegy, főleg, ahol kemény a víz.

Plusz hordj kesztyűt, ha a hideg nem tesz jót.

2017. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

A krém is használ valamennyit, mert ha este bekenem, reggelre jobb már. Csak aztán estére meg megint nagyon kiszárad.


Ekcémára rákerestem, képek alapján tuti nem az van nekem.

2017. nov. 13. 22:12
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Egy kérdező aki kéri a segítséget de nem fogadja azt el !

Nem hiszemmel válaszol egy olyanra amiről fogalma sincs !

Én kérek segítséget a hasonló emberek megértéséhez vagy ahhoz , hogy ne foglalkozzak velük , hanem idejekorán felismerve őket, azonnal szakítsam meg velük a kapcsolatott.

Én kérek elnézést.

2017. nov. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tudtok valamit ajánlani, krémeken kívül? Azok nem érnek semmit sajnos.
2017. nov. 29. 20:57
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a problémám :(

Esetleg valamilyen gyógyszertári krémet kéne kipróbálnunk. Te voltál már bőrgyógyásznál?

2018. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem voltam még.

Mivel csak hideg időben aktuális a probléma, tehát telente. De most a hideg idő miatt már megint kivérzett. :/

2018. szept. 27. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!