Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék a kézfejem...

Mit tehetnék a kézfejem szárazsága ellen? Már sokszor volt, hogy vérzett úgy kiszáradt?

Figyelt kérdés

Már kb.novembertől ki van száradva a kezem. Pedig már azóta sok idő eltelt ès már meleg is van.

Megesett párszor, hogy elkezdett vèrezni is.

Az ujjaim között is nagyon kivan száradva.

Èrdes tapintású, fehèr szinű ott ugye a kiszáradástól, nagymamis kèz 18 èves lètemre.

Kenegetem, de nem használ semmi. Èletembe nem száradt ki a kezem korábban. Tavalytól jártam úszásra hetente 1x. Arra gondoltam, hogy el is kaphattam valamit, mert sötètebb színű picit az ujjaim közepe. Meg intim területen körbe is sötètebb szinű. Ès biztos, hogy nem a kidörzsölődèstől, mert ott nem èrintkezik a combom, fentebb van egy foltban.

Gomba elleni krèmet is kentem már rá az sem segít.

Tesóm attól fèl ne hogy ekcèmás legyek. De ez nem lehet az ( vagyis most az kèz szárazságra gondolok) mert az más nem? Tehát akkor kiűtèsek is lennènek stb-k

Várom segítsègeteket! 18/L



#barna #folt #kéz #száraz #tapintás #kèzápolás #èrdes
2016. ápr. 9. 19:54
 1/8 Alain Delon ***** válasza:
100%
Bőrgyógyásznál voltál már vele?
2016. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Osztálytársamnak is ugyanez a gondja volt és elment bőrgyogyászhoz. Azt mondta neki az orvos, hogy szonte minden betegseg eszlelheto a boron. Kiderult hogy neki is belrendszeri problema allt a hatterben.
2016. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Allergiás a kezed, menj el bőrgyógyászhoz! Mosogatni szigorúan gumikesztyűben kellene. Semmi vegyszerbe ne nyúlj bele. Kézmosáshoz Baba folyékony szappant használj.
2016. ápr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztosat csak bőrgyógyász tud mondani, de a vérző repedések tipikusan a dermatitisz tünetei, ez az ekcémához hasonló betegség, kiütésekkel nem jár, csak száraz foltokkal és húzódó, gyulladt bőrrel. Az okát orvos tudja felderíteni, mert sokminden kiválthatja.
2016. ápr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem sajnos mèg nem voltam bőrgyógyásznál, mert nagyon kèsőre adott időpontot. Azt hittem majd meleg ès megszűnik, de nem a legnagyobb melegbe a buszon is èrdes, ijesztően száraz volt a kezem. :(

Ettől tartok, hogy a bőrgyógyász nem fogja tudni megmondani az okát ès sosem derül majd ki, csak rengeteg vizsgálat után.

Esetleg ez kialakulhat amiatt, mert kevès folyadèkot iszom?

2016. ápr. 10. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tobb ismerosomnek volt ilyen gondja, a viz miatt, a viz ami nalatok folyik lehet h nembirja a borod, hasznalj kremtusfurdot, aztan a baratnom tenyleg par csepp olajjal beszokta kenni a kezfejet, pl ricinusolaj olivalaj... es gyakran hasznal kezkremet, meg vitamint szed.:)
2016. ápr. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja es Kakaovajas kezkrem a LEGJOBB!! :))) meg az uborkas pakolas. (Rendes uborkat darabolj fel kigyouborkat ) tedd ra par percig.:)
2016. ápr. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a segitseget es a valaszokat! Kifogom probalni mind es megirom az eredmenyt. :) Rendes toletek!:)
2016. ápr. 13. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!