Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Autista a lányom?

Autista a lányom?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a lány om és még nem beszél, csak szótagokat, tökéletesen megérteti magát megmutatja mit szeretne. 13 hónapos volt mikor felült egyedül, másfél éves mikor felállt és jócskán elmúlt 2 mikor elindult. Járunk neurológushoz, csináltak már sok vizsgálatot volt EEG is ami tökéletes volt neki, az orvos azt mondja, menjünk pszichológushoz, mert hátha mégis autista, pedig úgy tudom azt az EEG vizsgálat kimutatta volna. Amúgy szeret sokat játszani jókedvű, nagyon szeret meséket nézni és rajzolgatni csak ez a beszéd valahogy nem megy. Nagyon nem is próbálkozik, mert megérteti magát, hogy mit szeretne.

2017. dec. 1. 06:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Az, hogy később kezd beszélni, nem jelenti azt, hogy autista. Közösségbe nem jár? Ha elkezdi az ovit, valószínűleg gyorsan beszélni fog. Szemkontaktust tartja?
2017. dec. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még nem jár közösségbe, szeptembertől szeretném oviba adni, csak így nem tudom mennyire fogják bevenni, hogy még nem szólal és még pelus is van. Szemkontaktust viszonylag tartja el lehet terelni a figyelmét.
2017. dec. 1. 12:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Hallásvizsgálat (BERA) volt már?
2017. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem volt, de a hallásával nincs gond
2017. dec. 3. 00:50
 5/12 anonim válasza:
A lányomnak volt olyan ovis társa aki nem beszélt az ovikezdésig és felvették. A pelusról viszont jó lenne leszoknia. Az én lányom 1 hét alatt lett nappal és éjjelre is szobatiszta (ráálltam és sikerült). Az autizmus meg igazán közösségben mutatkozik. Minden autista más, külön külön egy-egy tünet alapján nem lehet megítélni, hogy benne van e a spektrumban. Lehet simán csak későn érő.
2017. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hölgyem, nyugodjon meg. Ha autista sincsen azzal semmi baj. Én három évesen 20-25 szót mondtam ki, mamár rendesen beszélek, kis beszédhibán kívül semmi bajom sincs, 15 éves.leányzó vagyok.
2018. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo megkerdezhetem mi van veletek azota?
2022. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Autista diagnózist megkaptuk.. most kezd nála beindulni a beszéd, de még nem az igazi, ír, számol, olvas, okos nagyon, iskolában nagyon dicsérik őt, rengeteget fejlődik, de ezzel a beszéddel még mindig komoly gondjaink vannak
jan. 29. 16:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Meselnel a mostani tuneteirol? Enyhe autizmus ez nala?
febr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, enyhe. Legfőképp ez, hogy 9 éves és nem beszél. Ragaszkodik bizonyos megszokott dolgaihoz,viszont nem mindenhez. Nagyon kiborul ha valamijét nem találja, bizonyos dolgait mindenhova viszi magával. És az éjszakai pelusról nem bírom őt leszoktatni, már csak megszokásból van neki, de addig nem megy aludni, mig fel nem veszi🤦🏻‍♀️
febr. 4. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!