Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A gyermekem nem hajlandó...

A gyermekem nem hajlandó viselni a korzett-et. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A fiam 16 éves. Gerinc betegsége miatt készítették neki a korzett-et, állítólag méretre. Most először viselte volna.


Panaszkodik, hogy szorítja a hasát és, hogy fáj tőle a válla, mert annyira nyomja.

A cégnél, ahol készítették, azt állítják, hogy a méret jó, és a gyermek "csak nyafog".


Én viszont azt látom, hogy, ha felveszi és rajta van kb. fél óráig, a vállánál piros lesz a bőre és másnap is még piros. Ez így normális?


A cégnél közölték, hogy igen, és neki szerencséje van, hogy egy kicsit duci, mert a soványabb gyermekeknek a kezdetben kék-zöld a bőrük ott, ahol a korzett nyomja!


Nekem ez furcsa.


A fiamnak volt egy lány osztálytársa, aki viselt korzett-et, és kimondottan jól érezte magát benne, soha nem panaszkodott fájdalomra.


Valakinek van ebben tapasztalata?



2017. dec. 9. 00:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte ez teljesen normális sajnos
2017. dec. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%

bár már sokszor leírták, de a korzett semmire se jó.

Csak kikapcsolja a maradék törzsizmát is amit eddig használt.

Teleshopos kozmodisc féle kuka termék.

Ez olyan, mintha azt mondanán, aki sokat áll, az nem nő meg, vagy aki sokat fekszik, az magasabb lesz.

Lúdtalp betétek se mulasztják el, csak kényelmesebbé teszik.

A csontkovács i többet árt, mint használ, a világon egy orvos se ismeri el őket, csakhát olyan jó feküdni és várni a gyógyulást.


Ha eddig még nem győztelek volna meg, szerintem olyan irányba indulj el, ami már segített embereken. Kétlem hogy a kányosztálytárson segített volna. A legtöbben akik javasolják, azok olyan indokkal, hogy legalább nem kellett műteni,legalább nem bénultam le. Az orvosok ebből élnek, hogy az emberek betegek.


Súlyzós edzéssel fél év alatt gyógyítható 18 éves korig, mert addig kinőheti.

Felhúzás, döntött törzsű evezés, csak arra kell figyelni, hogy a lapockákat összehúzza, különben túlterhelné a gerincét.

Rengeteg angol youtube videó van edzésekről, és még több a hibás, veszélyes edzésekről.

2017. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Miss Endzsi ***** válasza:
66%
20 éves nő vagyok. Körülbelül 6 évig hordtam itthon a korzettemet. Mindennap fájt, piros volt a bőröm. Ezt ki kell bírni a cél érdekében. Egy idő után ez a fájdalom pozitívummá válik, mert tudod, hogy jót tesz.
2017. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Persze én is hallottam róla, hogy esetleg ez semmire sem jó. Én nem tudom eldönteni. Mellette folyamatosan mindennap erősítő tornáztam. Most pedig súlyzóval edzek. Nem szokott fájni a hátam, pedig olyan 15 fok körüli a ferdületem. Régen ez 37 volt.
2017. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A fiam lelkileg nagyon érzékeny, nehezen viseli a fájdalmat. Szerintem képtelen ezt végigcsinálni, ha fájdalommal jár.


Érdekes, hogy erről nem tájékoztattak engem, a fűző elkészítése előtt nem kérdezték, hogy mit gondolok, képes lesz-e erre a gyermek. Szerintem nekik csak a pénz számít.


És, még valami, amit észre vettünk: sok gyermek visel fűzőt, de ezek a fűzők sokkal jobban néznek ki, látható, hogy jobb minőségben készültek!


A fűző, amelyiket a fiam kapott kimondottan csúnya, ócska kivitelezésű, a fehér műanyagon sok helyen szürke maszatos rész van, amit nem lehet lemosni. A műanyagot fém sínek tartják össze, sok kifúrt lyukkal, és elől egy nagy fém kapocs van. Ilyen ronda fűzőt még soha nem láttam.


A gyermek panaszkodik, hogy a vállánál a műanyag éles vége belevág elől a vállába, ami nem csak fáj, hanem zsibbad is mindkét keze.


Kíváncsi voltam, hogy milyen érzés, ezért én is felpróbáltam (hasonló a testalkatunk).

Olyan érzés volt, mintha valaki egy éles tárgyat erősen nyomna arra az izomra, amelyikkel a kezemet emelem fel.

Egy idő után nem csak kibírhatatlanul fájt, hanem nekem is elkezdett zsibbadni a kezem.

2017. dec. 10. 11:07
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

súlyzós edzésnél csak izomfáradságot szabad érzni, semmi fájdalmat.

Illetve utána gyengének érezzük magunkat és a 2-3 napos pihenés alatt rosszabbul érezhetjük magunkat de a 3. nap után újra mehet a hátedzés ami letudható kb 5 perc alatt plusz az edzés közbeni fél óra pihenő

2017. dec. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hogy 20-30 év múlva, mit fognak mondani az emberek erről a fűzőről....
2017. dec. 10. 23:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam annó 15 évesen ilyen fűzőt és valami speciális párnát.

Vékony testalkatú voltam szorított fájt minden bajom volt úgy emlékszem 2 hónapig hordtam.

Úszást javasoltak és gyógytornát.Egyikre se volt lehetőség a környéken messzebre pedig nem tudtunk menni mert drága volt.

Nekem a konditermi edzés és a későbbi fizikai munka nagyon sokat segített.Ne hagyd hogy sokat üljön a gép előtt vagy melette sportoljon valamit vagy ha van lehetőség akkor gyógytornak habár erre sokan panaszkodnak hogy nehéz jó szakembert találni.

A lényeg az hogy ne hagyd el lustulni őt.

22f

2017. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

athlean-x

scotthermanfitness

csípőfájdalom esetén:

upright row


Ezeken a youtube csatornákon mindent elmondanak, hogy kell edzeni.

A nehéz fizikai munka annyira hasznos amennyire hasonlít a szabályos felhúzáshoz. Ezt minden sporttal foglalkozó ember kiröhögi.

Felhúzás, evezés, angolul deadlift, row

2017. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem közel 1 éve van korzettem , eleinte engem eléggé zavart meg kb minden bajom volt egy ideig nekem is volt , hogy itt-ott ahol nyom fájt , de meg szoktam és igen szoritani szorit , de ezt is meg lehet szokni , persze ennek feltétele , hogy jól legyen meg csinálva . Nekem semmilyen fém rud nincs benne plusz elöl 2 hevederes tépőzáras cuccal van össze fogva . Igaz nagyon gajolgatni nem lehet benne , de elég hamar ki lehet tapasztalni , hogy mik a határok . Elég vékony tesalkatom van , de semmi kék-zöld foltok nem voltak kicsit itt-ott piros foltok meg voltak , de amint hozzá szoktam elég hamar el is multak . Lelkileg a legnehezebb elfogadni fölleg ha elötte sportolt . Ajánlom a Korzett-naplo nevű blogot egy fiatal lány ír a történetéről és még elég sok hasznos dologról .
2018. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!