Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen phszihés problémája...

Milyen phszihés problémája van annak, aki állandóan másokat hibaztat mindenért?

Figyelt kérdés
A nagybátyám, ha valami nem tökéletes, vagy elromlik valami a lakásban, rögtön anyámat, meg nagymamámat hibáztatja, ha leülnek a konyhában, beszólogat anyámnak, meg nagymamámnak, hogy;" állandóan útban vagytok,biztos azt várjátok hogy mikor megyek ki innen, pedig ez az én házam" .Anyám és nagymamám, ketten 100.000 ft ot fizetnek havonta nagybátyámnak a ház költségeire( 3 szobás kertes ház), a nagymamámmal is goromba( nagymamám 93 éves) és sok türelem kell neki mert öreg, sőt szerintem nagyobb tiszteletet érdemel. Nem tudom mi történt nagybátyámmam, régen is sokat káromkodott, de most egyre többet, pedig nyugdíjas, szép nyugdíja van( havi 170.000ft) , a házat nem tudná fenntartani egyedül. Szerintem ez valami pszihiátriai elmezavar lehet, de sohasem ismerné be ezt, elhanyagolja a saját egyéb betegségeit is, ideje lenne, de nem megy vele orvoshoz, ha más beteg, azt sem tudja elfogadni, hirtelen haragra gerjed jelentéktelen dolgokon, utána 1 óra múlva, mintha semmi sem történt volna, anyámat meg nagyanyámat teljesen tönkreteszi, és csak én látom úgy ezt az egészet, hogy valami nem stimmel, ez nem pusztán viselkedés zavar! Kérlek ha van valakinek tapasztalata pszihiátriai betegségekkel, írjon, előre is köszönöm!

2017. dec. 19. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Abból hogy valaki káromkodik, türelmetlen meg bunkózik nem következik, hogy pszihiátriai beteg lenne.


Ha anyukád meg nagymuterod 100.000Ft-ot fizetnek neki, akkor miért nem mennek el máshová lakni. 100.000Ft ért bárhol találnak albérletet. Budapestet nem számítva a vidéki városokban/falvakban minimum nagyon jót.

2017. dec. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért nem mennek máshová lakni, mert nagyanyám már menni sem tud, nagybátyám kocsival hordja a kórházba, anyám 65 éves nincs autója, s tele van hitellel, egy albérlet nem egy leányálom, s nem akar, győzködtem, de nem akarja cserbenhagyni nagymamámat, ( mégiscsak az anyja). Mindenki egymásra van utalva, de szerintem az hogy kiég a villanykörte, s ezért anyám a hibás, szerintem elmebeteg. Egy normális kiegyensúlyozott ember nem viselkedik így, s altatót sem szed hogy aludni tudjon....akinek 3 házasság sem sikerült az életébe, ott valami nincs rendben....
2017. dec. 19. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor viszont nyelni kell. Végülis az ő háza, nem dobhatjátok ki.


Nem számít hányszor vált, attól még nem lesz pszihiátriai beteg. Értem, hogy szerinted elmebeteg, de ez nem jelenti azt, hogy a szó orvosi értelmében is az. Meg ha kiderülne róla valami akkor sem szabadulnátok meg tőle.

2017. dec. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem egy ép elméjű ember nem hibáztat mást mert kiég egy villanykörte, nem keresi másokban örökké a hibát, ez tipikus nárcisztikus személyiségzavarrra utal, én egy tapasztalt orvos véleményét, vagy egy ebben gyakorlott személyét keresem!
2017. dec. 19. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy van valami masnias berogzultsege, viszont az ahogy a 3 valast is emlitetted, nem most oregedo koraban jelentkezett.Attol meg tenyleg nem lesz pszichiatriai eset, de egy jo pszichologus lehet, hogy tudna rajta segiteni, viszot ahogy leirtad a jellemet, nem hiszem, hogy magatol elmenne akar egy kezelesre is.Hm, hogy mit lehetne tennni ellene...ha Anyukad egy kicsit magabiztosabban lepne fel vele szemben, vagy leulnetek vele beszelni, hatarozottan megosztani vele a megfigyeleseiteket, szerintem valtozna, csak azt nem lehet tudni, hogy jo, vagy rossz iranyba...Oszinten szolva nekem is volt egy ilyen korszakom, amikor mindig masokat hibaztattam, de akkor meg duhos tini voltam, azota megvaltoztam, es szegyenkezve nezek a multra, talan a nagybatyaddal is el lehetne erni ezt a szintet valahogy...sok szerencset!
2017. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!