Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért okoz függőséget nálam...

Miért okoz függőséget nálam az orrspray?

Figyelt kérdés

Még néhány éve kezdődött el.

Beteg voltam és használni kezdtem a Rhinospray Plust. Mindig mikor bedugult az orrom akkor befújtam.

Aztán viszont mikor meggyógyultam, már utána is folyton használnom kellett. Semmi bajom nem volt, csak bizonyos időközönként bedugult az orrom, ha nem fújtam bele a sprayt. Úgyhogy teljesen rászoktam, hogy bedugul, és már fújok is bele, mert csak az mulasztja el rögtön.


Rájöttem hogy ez nem normális, hogy nem is vagyok beteg, és mégis bedugul az orrom egész évben. Gyanakodtam, hogy csak a spray okozza ezt. (Amúgy az van ráírva hogy max. 5 napig lehet csak használni, szóval gondolom az orr nyálkahártyám már romokban lehet, ilyen intenzív és hosszú használat miatt.) Úgyhogy úgy döntöttem, leszokok róla: egy nap, mikor megint bedugult az orrom, egyszerűen nem fújtam bele. Ez már évekkel ezelőtt volt. Nagyon rossz volt, fél napig szenvedtem mert alig kaptam levegőt a dugulástól, de végül elmúlt magától és nem is dugult aztán be többet. Itt jöttem rá, hogy ez a titok, ha nem használom a sprayt, akkor nem is fog bedugulni többet az orrom.


A gond csak annyi, hogy amikor egyszer egy évben megfázok, akkor az orrdugulás ellen indokoltan megint elkezdem használni ezt a sprayt, mert ez használ a legjobban. Csak aztán megint az van, hogy habár meggyógyulok teljesen, a spray-függőség megint elkezdődik, ergo eldugul az orrom és csak a spray mulasztja el. És ilyenkor megint kínlódok, hogy le kéne szokni róla, de nagyon nehéz rávenni magam, mert borzasztó hogy nem kapok levegőt úgy bedugulok, még ha tudom is tapasztalatból, hogy csak fél napig tart ez az állapot.


Más orrspray egyáltalán nem hatékony nálam, ezért használom ezt a fajtát. A többi spraynél egyébként nem is volt soha ilyen függőség dolog.


2017. dec. 22. 17:27
 1/8 A kérdező kommentje:

Amúgy nem vagyok allergiás semmire sem, tudtommal.

Meg tényleg, ha nem használom akkor nincs bajom.

2017. dec. 22. 17:29
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Meglepő de sok embernél okoz függőséget. Menj pszichológushoz
2017. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
az orrspray az egyik leggyakoribb gyógyszerfüggőség...
2017. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha be is dugul az orrod,amire számos lehetőség adhat okot azt javaslom ne használd az általad említett orrsprayt,mert tényleg okozhat függőséget,ami sokkal kellemetlenebb mint egy egyszerű orrdugulás,ami egy bizonyos idő után magától elmúlik, ellentétben a függőséggel amit nagyon nehéz leküzdeni
2017. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A közhiedelemmel ellentétben nem csak a nyugtatókra alakul ki függőség, hanem antidepresszánsokra, fájdalomcsillapítókra, orrspraykre, hashajtókra, stb, stb, több száz gyógyszerre is.
2017. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy mindenkinél függőséget okoz az orrspray, akár pár nap használatot követően is. A sprayban lévő szteroid-jellegű hatóanyag beszűkíti a nyálkahártya hajszálereit amitől az összezsugorodik, mivel ez egy kényszerreakció a testben, egy idő után ellenállni kezd a nyálkahártya, egyre jobban tágulni kezd, így egyre több orrsprayre lesz szükséged hogy kapj levegőt.

Én szénanáthás vagyok, ami azt jelenti hogy késő tavasz-kora nyár állandó orrdugulással jár, és jobb amióta nem használok orrsprayt. Ajánlom a nózi mentolos stiftet mindenképp, és a naturland orrüregtisztító gélt és sós spray oldatokat, igaz nem olyan hatékony mint az orrspray, de állandóan szelelni fog legalább az egyik orrlyukad és nem lesz mellékhatása (és 2 db stift 300ft).

2017. dec. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsónak a részletes magyarázatot!


#2 válaszát nem nagyon értem, hogy jön ide a pszichológus? Ez nem agyi probléma, hanem testi.

2017. dec. 22. 18:59
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben vagyok... :D
2017. dec. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!