Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beszedtem egy antibiotikumot,...

Beszedtem egy antibiotikumot, muszáj folytatnom?

Figyelt kérdés
Csütörtök és pénteken lázas voltam, szombattól csak hőemelkedésem volt, köhögtem és folyt az orrom. Tegnap elmentem az ügyeletre, megvizsgáltak, az orvos azt mondta nagyon piros a torkom és felírt egy antibiotikumot 2*1et naponta 10db-t. Tegnap este elkezdett fájni kicsit a torkom, pedig eddig amugy nem is fajt. Bevettem az egyiket és most reggelre már egyáltalán nem fáj. Muszáj folytatnom a szedését? Tudom hogy nem szabad abbahagyni de még csak egyet vettem be és szedjek még 9et ugy hogy mar elmult teljesen?

2017. dec. 25. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A tünet múlt el, nem a betegség. Azért adják ki kúrának az antibiotikumot, hogy ne csak a tüneteket kezelje (és azok visszajöjjenek pár nap után, mert a fertőzés kiváltó oka nem pusztult el) Szóval ha meg akarsz gyógyulni, csináld végig a kúrát,. és szedj probiotikumot is hogy a kellemtelen utóhatásokat elkerül. . Enterol, normaflor, vagy valamilyen probitikumos joghurt is megteszi.
2017. dec. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Végig be kell szedni, akkor is, ha jobban vagy.
2017. dec. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kár volt elkezdeni. Én nem szedném a helyedben, probiotikumom ide vagy oda.
2017. dec. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!