Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandulagyulladásra mi jó?

Tüszős mandulagyulladásra mi jó?

Figyelt kérdés

Mivel ünnepek vannak,és a 2 ünnep között is táppénzen lesz a háziorvos,a város meg tőlem nagyon messze van mit tudnék vele kezdeni?

Ma reggelre jött elő😭


2017. dec. 25. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Kerüld az édes dolgokat, édességeket. Sok meleg citromos tea, csak azt idd egész nap. Ne egyél olyan dolgokat amik nagyon piszkálhatják/sérthetik a torkodat, bár gondolom ebben az időszakban ezt nem nagyon lehet kivitelezni.

És szedj nagy dózisú 500-2000 mg-os C vitamint plusz A-vitamint.

Valamint ágynyugalom, avagy meleg öltözet.

Apropó, honnan veszed hogy neked tüszős mandulagyulladásod van? Főleg hogy csak ma kezdett el fájni? :D

2017. dec. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Próbálj meg sós langyos vízzel gargalizálni. De mindenképpen kellene antibiotikum. Nem tudsz bemenni valami ügyeletre?
2017. dec. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szamo77db ***** válasza:
100%
Nekem gyerekkoromban sok baj volt a manduláimmal. Egyszer az orvos azt mondta, egyek sok piritóst, mert az érdes és nyelés közben kiszúrja a mandulákon lévő gennytüsszőket. Így gyorsabb a gyógyulás.
2017. dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én ezt nem így tudtam hármas. De lehet neked van igazad. Gyakori mellett nem árt átböngészned honlapokat is, ártani nem árt. :D
2017. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Csak az antibiotikum jó, menj el az ügyeletre!
2017. dec. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként igen, gyógyszer mindenféleképpen kell, ügyeletre nyugodtan elmehetsz vele. Bár lehet kell 5 órát várnod. :D
2017. dec. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló.

Hogy honnan tudom?

Hmm..teljesen fehér és 2 bazinagy csomó mind a kettő oldalt.

2017. dec. 25. 19:16
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
Az még nem biztos, hogy tüszős mandula gyulladás. Párom háromszor ment dokihoz ilyennel. Mindháromszor vírus volt. Mindig azt gondoltuk t.mand.gyull.. Szerintem ügyelet ha rosszul vagy. Ha tényleg rahibaztal antibiotikum kell.
2017. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!