Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyaki gerinc sérv kezelések...

Nyaki gerinc sérv kezelések nélkül?

Figyelt kérdés

Több éves szenvedés, fájdalmak után végre, saját kérésemre beutaltak egy nyaki gerinc MRI vizsgálatra, ahol kiderült, hogy nyaki gerinc sérvem van.


Mindkét kezem egyre jobban zsibbad, a nyakam, vállam, és gyakran a fejem is annyira fáj, hogy hányingerem van.

A 13. kerületi szakrendelőben az ideggyógyász, miután elolvasta a leletet, nem mondott semmit! Sem tanácsot, sem javaslatot, hogyan tovább... Amikor már el akart köszönni, megkérdeztem, mihez kezdjek a sérvvel?

Azt mondta, menjek el reumatológushoz, mert a reumatológus dolga ezzel foglalkozni. Ennyi!


Még elmondtam neki, hogy nagyon szenvedek, mert egy sima lakás takarítás (porszívózás, felmosás) elegendő ahhoz, hogy ezután 1-2 napig teljesen beteg legyek.

Erre elkezdett nevetni és gúnyosan megjegyezte, hogy akkor keressek a társkeresőn egy olyan férjet, aki takarít.


Ezután egy hónapot vártam időpontra, reumatológushoz. Ugyanígy viselkedett ő is. Megnézte a leletet és nem mondott semmit. Felírt egy fájdalomcsillapító krémet. Ennyi.

Amikor megkérdeztem, hogy mi lesz a sérvvel, azt mondta, hogy mutassam meg a leletet ideggyógyásznak, mert az ő dolga ezzel foglalkozni...


Szóval, dobálóznak velem ide-oda, de segítséget nem kapok.


A reumatológus végül nem utalt be semmilyen kezelésre.


Most mihez kezdjek?



2017. dec. 26. 14:17
 1/1 anonim ***** válasza:

amit ne:

masszázs, csontkovács, gyógytorna

amit:

felfújható ülőpárna a lapockád alá alváskor, így nem domborítasz a nyakaddal.

Egyébként ha rendesen edzel pl felhúzás, evezés, akkor javul a tartásod és a nyakad helyrejön.

Ellenkező esetben a gerinc alsó részén is hasonló tünet lesz hamarosan.

2017. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!