Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Panikbetegseg epizodikus...

Panikbetegseg epizodikus rohamokkal? Mikor lesz ennek vege?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 28 eves ket gyermekes anyuka vagyok! Eleg stresszes az eletem ugy 5 eve! 4 eve szuletett meg a lanyom amikor kezdodott a stressz persze nem miatta hanem a szuleim miatt. Elvaltak tettlegessegig fajultak a dolgok, rendorsef birosag tavoltartas stb... aztan elvaltak. Majd a valas utan meg 2 evig egyutt eltek! Nem volt mas lehetoseg! Aztan kozben megszuletett a fiam is aki lassan 2 eves. O nem aludt 1 evig ejszaka kimerultem es igazan ekkor kezdodtek a gondok! Remeges reszketes gomboc a torkomba elontott a forrosag utana faztam es megorulok erzes tamadt ram! Nagyon szornyu volt. Aztan kivizsgalasok hada! Mindenhol minden negativ de a tunetek sajnos ugyanugy voltak! Aztan a vegen pszichiaternel kotottem ki. Aki antidepresszanst es nyugtatot irt fel! Amikor elkezdtem a kezelest tavaly szeptember vegen akkor 2hetig szornyu volt majd meghaltam kb. Jottek ram rohamok. De utana majd egy evig semmi. Kozben leraktam a nyugtatot es az antidepresszanst is. Most volt 3honapja h antidepresszanst nem szedtem mar es 1honapja hogy frontint sem! Erre akaracsonyi stressz es ideg olyan rosszulletet hozott ram meg egy halal eset a csaladban hogy a pszichiatrian kotottunk ki mert annyira rosszul lettem. Aztan ekg labor aminek szerdan lesz eredmenye! Szoval aaaa szornyu! Mondjatok hogy van kiut! Ezzel egyutt elni nem lehet mindennapom rosszullettel tellik. En ujra a regi akarok lenni es normalis eletet elni. Most visszakaptam a gyogyszereimet es ket hetente kell mennem az orvoshoz! Jarok pszichologushoz is beszelgetes terapiara. Kineziologuson gondolkozom meg hatha. Mindent elkovetek h kimasszak belole

2018. jan. 1. 21:48
 1/9 anonim válasza:
Együttérzek veled...kitartást.
2018. jan. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amikor először lettem jobban, azt hittem, hogy na most végre vége. Élhetem újra az életem, és minden olyan lesz, mint régen. Aztán visszaestem. Teljesen spontán, nem tudom mi válthatta ki. Már nem is keresem rá a választ, úgyse lesz meg.

Ez ilyen. Úgy élem az életem, hogy egy vékony jégrétegen mászkálok, és nem tudom, mikor szakad be. Rosszul vagyok. Jobban leszek. Próbálom kiélvezni ezt az időszakot, mindig egy kicsit elhiszem, hogy talán most majd nem jön vissza, de azért pontosan tudom, hogy még mindig a szakadék szélén vagyok, és talán egész életemben ott leszek. Egy apró fuvallat, és zuhanok. Nem tudom melyik esemény lesz végül a kiváltó ok, nem tudom, melyik fuvallat lök megint a mélybe. De nem is számít. Mimózák vagyunk mindannyian. Mindenre százszor érzékenyebben reagálunk.

Ez genetika. Nem a mi hibánk. Azt mondják, akik ezt nem értik, hogy semmit se teszünk a javulásunk érdekében, pedig mi tudjuk, hogy bármit megtennénk, hogy jobban legyünk. De nem megy.

Nem tudom mi, írhatnék. Engem mindig kicsit megnyugtat, amikor olyasmit olvasok, amiben felfedezem a saját dolgaim. Mert ilyenkor tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Kusza ez az egész, és nem nagyon mondtam semmi használhatót. Lehet egyszer csak elmúlik, és jobban leszel végleg. De én ebben már nem hiszek. Ha egyszer valaki belekerül ebbe az örvénybe, akkor nem hiszem, hogy valaha ki tud mászni onnan. A nehezebb élethelyzetek innentől rajtunk már sokkal jobban kifognak. De ezzel együtt kell élnünk. Ez van. Azon tudunk csak dolgozni, hogy a jó időszakok sokáig kitartsanak, a rosszak pedig hamar elmúljanak.

Remélem megértő társad van, az rengeteget segít, úgy hiszem.

Kérlek próbálj meg nem a gyógyszerektől jobban lenni. Hosszú távon csak rombol téged.

Ami nekem segített: kimozdulni. Menni menni menni. Felszállni a buszra, amitől féltem. Elmenni egy moziba, ahova nem mertem addig. Szörnyű volt. Az első, a második, a harmadik. Negyedikre már elment. Ötödikre megijedtem, és megint szörnyű volt. Elkezdeni elölről. Huszadikra már élveztem. Lehet majd egyszer megint visszaesek, de akkor már tudom, hogy megint újra kell kezdeni.

Egyél sok gyümölcsöt. Öleld meg sokszor a szeretteid. Kapcsolj ki. Jógázz (nekem nem segített, de lehet neked fog). Csak próbáld meg elfogadni, hogy mostmár ez vagy te. Ne küzdj ellene. Tanulj meg vele együttélni.

2018. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A megoldás az, amit már kipróbáltál: az antidepresszáns.

És ez nem olyan betegség, mint sok másik, hogy aszongya bevesszük a gyogyót, egy idő után jól vagyunk hoppá, akkor biztos elmúlt örökre, hajrá tegyük le. Tipikus hiba. Jó sok évig kell szedni, akár életünk végéig is (mint egyébként szintén sok más gyógyszernél megesik ez). Letenni is csak irtó lassan szabad megpróbálni, legalább fél év. De, ha nincs különösebb tartós mellékhatása, akkor nem is érdemes letenni, hiszen nélküle rosszabb, nem?

2018. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogy lenne megoldás az antidepresszáns???? Az ilyen pánikbetegségre és depresszióra is tökéletes megoldás a jó minőségű omega 3,6 (9), mert az agyban keletkező tápanyaghiány okozhatja, hogy gyengébb a stressztűrő képesség. A kineziológus is jobb ötlet, mint a gyógyszerek! Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor ajánlom neked azt a táplálék-kiegészítőt, amit szüleim 6 éve, én lassan 5 éve fogyasztunk napi rendszerességgel.

Ha nem, akkor az omega 3,6,9 mellé C,E és D3 vitamin. Próbáld meg!

2018. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerinted.

Én szedtem Omega zsírsavakat is, meg antidepit is. Utobbiról te viszont csak olvastál vagy hallottál.

2018. jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerencsére én csak hallottam, de mivel olyan táplálék-kiegészítőt szedek, amit ajánlok is másoknak és volt az ajánlásaim között súlyos pánikbeteg is, ezért konkrétan tudom, hogy helyettesíthető az antidepi! De komolyan, aki ezt találja megoldásnak csak szedje, de ne ajánlja!
2018. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
En magamtol leraktam a gyogyszereket 3honap alatt. De nagyon rossz volt olyan elvonasi tuneteim voltak a frontin lerakasatol hogy ur Isten. Aztan karacsonyi hajsza es stressz es ujra mentem a pszichiaterhez es kaptam vissza a gyogyszereimet. A frontinbol ossz vissz egy felet szedek reggel es ennyi. Antidepi meg napi 1x 5mg reggel! A dokim mondta ha csinalom rendesen a kurat akkor van kiut! De ha magamtol lerakosgatom a gyogyszert mindig visszafogok esni ami sokkal rosszabb! Most nemis probalkozom lerakni egyenlore. Most h szedem jobban erzem magam de vannak rossz napjaim azert! En boltba utcara orvoshoz busszal kocsival nem kinlodok! Sokat vagyok lent a gyerekeimmel! A csalad is jobban odafigyel ram miota ez van es probalnak nyugton hagyni es kihagyni a problemaikbol! De anyosekra ez nem jellemzo. Most sajnos lesz egy orrsoveny mutetem hamarosan most jarok vizsgalatokra es kicsit felek !
2018. jan. 17. 18:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Figyelsz ugye, 6-os?
2018. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mit figyeljek nyolcaska?
2018. jan. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!