Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szándékosan továbbadta a...

Szándékosan továbbadta a nemibetegségét. Elmondanátok az érintettnek?

Figyelt kérdés

A szobatársamnak (lány) van egy nemibetegsége, amit tünetmentessé lehet tenni, de alapvetően gyógyíthatatlan. Akkor jönnek elő neki a tünetek, amikor legyengül az immunrendszere valami miatt. Az egyik partnerével óvszer nélkül szexelt, és átadta neki a betegséget (ettől a fiú hordozó lesz, és gyakorlatilag a feleségét, a további partnereit megfertőzheti), de nem szólt róla neki, sőt még összejárnak. A betegség pontos nevét nekem nem mondta meg. Ő nem érez semmiféle bűntudatot, úgy volt vele, hogy a srác megérdemelte, mert megbántotta valamivel. Hiába mondtam neki, hogy megkeseríti ki tudja, hány lány életét, nem érdekelte.


Én személyesen nem ismerem a fiút, a nevét tudom, de amióta megtudtam a történetet, folyamatosan lelki nyomást érzek, hogy valahogy írjak neki, hogy vizsgáltassa ki magát. Mivel én csak ismerem a történetet, de nem vagyok érintett benne, ezért nem tudom, mennyire avatkozhatok bele. Ti mit tennétek?



2018. jan. 3. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Kötelességed szólni a srácnak.

Ha más nem anonim módon, de szólj neki még ma.

2018. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és ha ultimátumot adok a csajnak, hogy vagy ő elmondja, vagy én?
2018. jan. 3. 14:02
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, hogy mi ez a betegség, akkor lehet, hogy nincs is. Mi lehet az, ami egyáltalán nem okoz problémát, csak hordozó lesz mindenki? Vagy akkor honnan tudja meg a "megfertőzött" fél, hogy valami baja lett? És biztosan a szobatársadtól? Ha ennyire titokzatos, láthatatlan ez a betegség, akkor az is lehet, hogy a fiúban is már rég benne volt, mástól kapta el.

Csak akkor lehetne ebben tanácsot adni, ha tudnánk, hogy mi ez a betegség konkrétan.

2018. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

- biztos vagyok benne, hogy beteg, mert hüvelykúpot és tablettát is kell szednie, és nagyon erős a folyása (ezt ő is mondja, mi is látjuk a cuccain, nem szégyellős)

- a lány elmondása szerint csak a nők produkálnak tüneteket, a férfiak nem.

- hiába kérdeztem rá, nekem nem volt hajlandó elmondani, mi ez a betegség, mert látja rajtam, hogy mennyire megítélem emiatt (mármint amiatt, hogy továbbadta).


minden infó, amit leírtam, biztos, de ennél többet nem tudok arról a bajról. ezért is nehéz elmondani a partnerének.

2018. jan. 3. 14:05
 5/11 A kérdező kommentje:
jaj igen, és jövő héten új szobába költözök emiatt, szóval az nem tart vissza, hogy még a szobatársam, és együtt kell vele élnem.
2018. jan. 3. 14:06
 6/11 anonim válasza:
100%

Ez valami HPV lesz, és könnyen lehet, a fiúnak már eleve van, ha óvszer nélkül dug mikor ráadásul felesége is van.

Rettentő könnyű osszeszedni.

2018. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nincs felesége, arra értettem, hogy ha később lesz felesége, akkor gyakorlatilag nem élhetnek nemi életet óvszer nélkül.
2018. jan. 3. 14:08
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Ennyiből sima gombás/kevert fertőzésnek tűnik. Az szokott olyan lenni, hogy a nőknél sokkal inkább vannak tünetek. A férfiak sokszor nem produkálnak semmilyen tünetet. Az is igaz lehet rá, hogy stressz, vagy legyengült szervezet esetén újul ki.

Ilyen esetben simán lehet, hogy most, amikor a pasival szexelt, valóban nem volt semmi baja, és nem is fertőzte meg.

Egyébként pedig a férfit nyilván nem erőszakolta meg, szóval a férfi is húzhatott volna gumit, ez nem egy ember felelőssége, hanem mindig kettőé. Mert végül is bármi baja lehet bárkinek, úgy is, hogy nem is tud róla.

2018. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem is valamilyen gombás fertőzés, vagy herpesz lehet, azt pedig nagyon sok nő átadhatja a partnerének, ha az védekezés nélkül szeretkezik. Ha akkor jön elő, amikor legyengül a szervezete, akkor én herpeszre tippelek, azt pedig hamar érezné a férfi partner is ha elkapta.
2018. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erőből a szobatársadat is megkereshetné a fiú egyik ismerőse, hogy hallott róla, hogy szexeltek óvszer nélkül :D
2018. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!