Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Torok vagy tudogyulladas?

Torok vagy tudogyulladas?

Figyelt kérdés

Eloszor csak a torkom volt begyulladva, de mas bajom nem volt, nem mentem orvoshoz (2 napja kezdotott) aztan mara hormelkedesem lett es elkezdett fájni mondkét oldalon a hátam, kb kozépen. Ma természetesen elmegyek orvoshoz, csak azt szeretném kérdezni hogy szerintetek ez milyen betegség? (Jo tudom hogy nemsokara kiderul de akkor is erdekel) mert most elegge beszrtam mert lattam az osszes hipohonder beteges oldalon hogy a tudogyulladastol emnnyien meghalnak meg ilyenek es nagyon elkezdtem felni. Ugye nem lesz semmi bajom? Nem vagyok ez a tulizgulos fajta de ezek az oldalak nagyon befosasztottak.

15/L



2018. jan. 4. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne olvass ilyen oldalakat, a legkisebb tünetre is előjönnek súlyos betegségek. Amúgy lehet csak köhögni fogsz, azért fáj a hátad, vírusos betegségnél az izmok is fájhatnak. Tüdőgyulladásnál lenne más tüneted is, pl,: száraz köhögés, fulladás, magas láz, stb.
2018. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű a tüdőgyulladás, azért az komolyabb betegség, magas lázad lenne, fullasztó köhögési rohamok, és annyira rosszul lennél, hogy ki se tudnál kelni az ágyból.


De! Ha ne adj isten mégis tüdőgyulladás, akkor se parázz, mert ugyanúgy kezelnek majd, mint egy sima torokgyulladással, felír az orvosod gyógyszert és pár napon belül el is felejtheted az egészet. Nekem volt több tüdőgyulladásom is, de én akkor tényleg nagyon rosszul voltam és még mindig élek. :)


Persze, minden betegségbe bele lehet halni, ha valakinek nagyon gyenge az immunrendszere, főleg időseknél csecsemőknél, de nem is kell ehhez tüdőgyulladás, elég egy hányós-hasmenős vírus is.


Ne félj, egy tüdőgyulladás nem a világvége, ugyanolyan betegség, mint más megfázás, csak erősebb picit.


Majd írj, mit mondott a doki.


19/L

2018. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most megnyugodtam❤ Most megyek az orvoshoz majd leirom mit mondott😚
2018. jan. 4. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt majd az orvos megmondja. Én legutóbb pl. nem voltam lázas, nem is gondoltam volna, hogy tüdőgyulladásom van, mégis az volt. Írt antibiotikumot a doki, meg itthon pihentem pár napig és gond nélkül meggyógyultam. Máskor meg alig éltem, lázas is voltam, úgy fájt a hátam, hogy majd megpusztultam, akkor meg nem volt tüdőgyulladásom és még gyógyszert sem írtak, mondván vírus, majd elmúlik. Hát, abból is meggyógyultam. Szóval annyira azért ne parázz rá.
2018. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na nincsen tüdő gyulladásom, még antibiotikumot sem kaptam😁 köszönöm mindenkinek s bíztást❤❤❤
2018. jan. 4. 15:44
 6/6 Judit58 válasza:
vizsgálatra van szükség..ne halgass semmiféle netes tanácsra
2018. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!