Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nehézlégzés, szorító érzés a...

Nehézlégzés, szorító érzés a tüdőmnél levegővételkor. Mi ez? SOS

Figyelt kérdés

Régebben is volt gondom a levegővétellel és voltam is emiatt fül-orr-gégén ahol nem találtak semmi különöset csak hogy a szokásosnál egy kicsit nagyobb az orrmandulám de annyira nem vészes hogy műteni kelljen.

Kb 4 napja viszont elkezdett szúrni a két mellem közötti rész. Eddig csak akkir ha felültem vagy valami mozgást végeztem. Tegnap estétől már akkor is fájt és szúrt ha nagy levegőt vettem. Eléggé be vagyok tojva. Mostmár nem is inkább a két mellem között szúr (ott is) hanem az egyik oldalon a mellemnél vagy középtájt a mellkasom. De van amikir nem is sz7r meg nyom meg szorít. Amikor egymás után veszek nagy levegőket akkor nem szorít általába. Szüleimnek szóltak, azt mondták szóljak nekik ha rosszabb lesz, de szerintük csak azért lehet mert sokáig nem mozogtam és hirtelen akartam felülni vagy valami. És amúgy ennek a kezdete óta légszomjam is van. Néha úgy érzem megfulladok. Nagy levegőket kell vennem, de akkor meg szúr és szorít a mellkasom. És néha mintha meg se telítődne rendesen a tüdőm. Van amikor viszont meg olyan érzésem van, hogy a torkomba van valami ami miatt nem kapok remdesen levegőt. Rettentő sok váladékot köhögök fel, ha ennek is köze van a dolgokhoz. Most már nagyon félek, hogy tüdőembólia vagy légmell vagy valami hasonló. Pánikolok! Már hányingerem is van. Most pl nyom is a mellem táján és maga a mellem is konkrétan. Nagyon félek. Volt már valakivel hasonló? Kit csináljak?

14/l



2017. dec. 28. 22:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a szúrás lehet valódi tünet a többi már az agyad szüleménye, a pánik miatt. Menj el orvoshoz :)
2017. dec. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj, ne keress magadnak betegségeket, hanem feküdj le aludni, és holnap reggel menjetek orvoshoz (akkor is, ha éppen jól vagy), aki megvizsgál ill. elküld vizsgálatokra és diagnózist ad. Még azt is el tudom képzelni, hogy csak pánikroham, de ennek eldöntéséhez orvos kell.
2017. dec. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy pánikroham. Már tart egy ideje ez a dolog. És már rosszul us vagyok. Szédülök egy kicsit ilyenek. Az a gond, hogy holnao nem tudok dokihoz menni, azért írtam ki ide. Nem lesz nálunk ügyelet, csak hétfőtől.
2017. dec. 28. 23:15
 4/20 anonim ***** válasza:
Holnap munkanap van, úgyhogy nem ügyeletnek kéne lennie. Akkor kedden menj (ne hétfőn, ne ügyeletre), túl fogod élni addig. Lázad nincs?
2017. dec. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem, lázam nincs. Igen, kedden el kéne mennem dokihoz. De szüleim azt mondják ez csak pszichés eredetű. De én nem hinném.
2017. dec. 29. 09:19
 6/20 anonim ***** válasza:
Addig nem lehet (nem is szabad) semmire rámondani, hogy pszichés eredetű, amíg keresztbe-kasul ki nem vizsgálták. Az orvosoknak is ez az alapvetésük. Egyrészt mert veszélyes egy betegségről nem tudomást venni, másrészt meg a pszichés tünetek mindaddig fennmaradnak, amíg egyértelmű bizonyítást nem nyer, hogy nem szervi. Ez nem egy hozzá nem értő szubjektív döntésén alapul.
2017. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel egyetértek. Az normális hogy még mindig tart??? Nem olyan vészes de sz7r a jobb oldalon ha levegőt veszek?
2017. dec. 29. 14:16
 8/20 anonim ***** válasza:
Valami oka biztos van, például mellhártyagyulladás, majd kedden az orvos kideríti.
2017. dec. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Amúgy tök fura, hogy csak akkor szorít ha nagy levegőt veszek. És van amikor nem szorít csak szúr a jobb mellem.
2017. dec. 29. 18:40
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Simán lehet légmell, menj orboshoz azonnal. Sűrgősségin csinálnak röntgent az kimutatja. Ha nincs semmi komoly legalább megnyugszol. Ilyen állapotban nem kéne várni akár pszichés akár nem.
2017. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!