Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meghatározhatatlan, szúró és...

Meghatározhatatlan, szúró és hasító jellegű alhasi fájdalom általában a jobb, de időnként a bal oldalon is. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, rendszeresen edzem és mondhatni egészségesen találkozom. Közel 3 hete erős fájdalmakkal kórházba kerültem, ahol megműtöttek laparoszkópiával vakbélre. Kiderült, hogy nem a vakbél volt a baj, viszont utána a gyógyszereknek köszönhetően csökkent, sőt, szinte megszűnt a fájdalom. Néhány napja ismét fajdalmaim vannak a bal és jobb alhasi részen (ugyanúgy, mint műtét előtt), általában akkor, ha mozgok, vagy megfeszül a hasi részem (nyújtott lábbal hanyatt fekve) laza, fekvő helyzetben panasznentes vagyok. A vérképem tökéletes (CRP 8,2 - ez ami kicsit magasabb), 2x csináltak ultrahangot, ami nem mutat semmit, nőgyógyászati összes vizsgalat negatív. A hasi panaszok előtt 2 héten becsípődött a derekam, talán még ez lehet fontos információ. Tudtok segíteni, merre lenne érdemes elindulni?

Köszönöm!



2018. jan. 4. 15:17
 1/6 A kérdező kommentje:
A fajdalom az alhasi részről, illetve csípő magasságból indul, és sokszor oldalra, hátrafelé sugárzik. A sebész azt mondta, laparoszkopia közben mindent átnéztek, nem talált semmit.
2018. jan. 4. 15:20
 2/6 anonim ***** válasza:

"Kiderült, hogy nem a vakbél volt a baj"

Ezt magadnak állapítottad meg, mert hogy mostis fáj, vagy az orvosok mondják?Bár ha az orvosok mondanák akkor már meglenne a probléma forrása..

Gőzöm sincs, de ez így nem maradhat teis tudod!

Én tippelnék valami izomfájdalomra is, de az ennyi ideig nem áll fent..

Viszont mondtad hogy 2x volt ultrahangod is..Gondolom azokban látni kéne hogyha a belekben valami nem okés, pedig ez olyan mintha bél lenne..

Az a baj, hogy sokszor, egy teljesen különálló betegség, produkál másfajta tüneteket..Csináltass meg ételalergia teszteket is, hogy nem-e vagy laktózérzékeny, lehet hogy attól van hascsikarásod..Már nemtudok mit írni..Ha az orvosok nemtudják mi bajod, akkor Gyakorikérdéseken senki se fog tudni normális dolgot mondani..Javaslom keress fel egy olyan orvost, inkább valami magánrendelőben, aki tényleg hajlandó komolyabban foglalkozni veled, és végeztesd el a lehető legtöbb vizsgálatot.

2018. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki, műtét után közölte az orvos, hogy ugyan eltávolították a féregnyúlványt, de az nem volt gyulladásban. Állítása szerint végignéztek mindent, hogy idézzem “az összes bélszakaszt”, de nem találtak semmit. Viszont számomra az a kérdéses, a “belső” bél problémákat hogyan zárhatja ki (szerintem sehogy), mivel azt nem látja se műtét közben a kamera, sem az ultrahang. Talán gasztroenterológus felkeresése lehet hasznos, ez meg is fog történni. (Bár amikor a sebészt kérdeztem erről, azt mondta, felesleges, mert a vérkép mutatná, ha baj lenne.)

Nem vagyok hipochonder, nem jarkalok orvoshoz “feleslegesen”, de érzem, hogy fajdalmaim vannak, csak nem tudom, merre induljak el, ezért is kérdeztem, hátha van tapasztalata vagy hasonló élménye valakinek.

2018. jan. 4. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár azért ha csipőtöl indul a fájdalom, lehet köze van annak hogy becsípődött a csipőd..

Amúgy meg szerintem a vérkép sem mutatja ki az összes bélbetegséget..Mert akkor nemlenne olyan hogy egy ember éveken át járkál az összes vizsgálatra, és később derül ki hogy IBSZ-es stb..Javaslom menj el Gasztróentologushoz

Fizikális vizsgálat, Elküld vérvételre ahol ételallergiát néznek, kilégzéses laktózvizsgálat, esetleg endoszkópos vizsgálat, ami már kissé kellemetlenebb, de ez kell a fontos diagnózishoz

2018. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 1,5 éve volt vastagbél tükrözésem, semmire sem emlékszem, úgy kiütöttek. Igyekszem minél előbb utána járni, mert ez így nagyon nem jó:) Az étel allergiára én is gondoltam, laktozra is, mindenképp kérni fogom ezeket! Köszönöm mégegyszer!!
2018. jan. 4. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincsmit 😄 Amugy csak 15éves vagyok, csak orvosira készülök meg hipochonder vagyok ésmár az összes betegség tünetét tudom :D
2018. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!