Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » HIV anya. Születésétől fogva...

HIV anya. Születésétől fogva a gyermek hány évig élhet. Lehetséges, hogy semmi tünete nincs 30 éves koráig? Felnő és semmi látszat a betegségéről?

Figyelt kérdés

2018. jan. 11. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg is kell fertőznie a gyereket a szüléskor ahhoz, hogy AIDS legyen.

Ennek 50% az esélye.

Ha nem fertőzte meg, utána már nehezebb. Elvileg anyatejjel is lehet, de ahhoz seb kell.


Ha még 30 éves korában sincs tünet, akkor jó eséllyel nem beteg, de egy vizsgálat tisztázhatja.


Amúgy ez egészségi kérdés.

2018. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2018. jan. 11. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt nagyon könnyű tisztázni, hogy megfertőződött-e a baba, vagy ha már felnőtt lett közben, akkor a felnőtt. Miért nem nézetitek meg?

Ha negatív, mindenki megnyugodhatna. Ha pozitív, kezelni lehet.

A HIV pozitív anyát kezelik? Ha kezelés alatt szül, nagyon kicsi az esélye arra, hogy megfertőzi a gyerekét.

2018. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy barátommal történt,amikor 8 éves volt elvesztette az édesapját (aids).De nekem annyira normálisnak tünik hogy elviszem vizsgálatra,vagy ha már felnőtt vagy elmész magadtól....ha tudod a hátterét!!Letisztázni hogy én az vagyok e vagy nem.
2018. jan. 11. 23:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem kezelték abban az időben még nem volt kezelhető.
2018. jan. 11. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!