Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholista lennék?

Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés
Hetente általában kétszer megiszom alkalmanként 2-2,5 deci viszkit. Így kellemesen berúgok vagy inkább becsípek, jól érzem magam nagyon. Ennél többet nem szoktam inni, hiába van előttem az üveg, nekem elég. Ez így megy már két éve kb. Viszont ezt heti kétszer átlagba megcsinálom, szeretem ezt az állapotot, várom ezeket az estéket mikor összeülünk a haverokkal és piálunk, dumálgatunk a törzshelyünkön. Egyikünk sem iszik többet, sőt, ők kevesebbet szoktak mint én, inkább söröznek. Én a piám nélkül valahogy unalmasnak érezném ezeket az estéket. Kérdésem az, hogy alkesz vagyok? Mennyire káros ez? Elviekben épp a heti megengedett 21 egység alkohol környékén mozgok.

2017. ápr. 25. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a fő kérdések:

- mennyire függesz ezektől, le tudnál-e mondani róla. Ha igen akkor szerintem nem gáz.

- miért csinálod, ha a buliért akkor szerintem nem gáz

- családdal töltött időben, munkában, iskolában hátráltat-e

- milyen idős vagy? nagyon fiatalon gáz, utána fiatalon elmegy (bár nyilván nem egészséges), később már megint nem annyira okés

2017. ápr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem függök, de valamikor társadalmi életet is kell élnem, ez heti két este. többi estén otthon vagyok egymagam. Több ilyen estére meg nincs igényem. Azért csinálom elsődlegesen mert szeretem ezt a becsípett állapotot, és amúgy elég unalmasak lennének ezek az esték, hisz már gyerekkorunk óta ismerjük egymást, sok mondanivaló nincs. Úgyis mondhatnám, hogy igen, a buliért csinálom. Nem hátráltat, de azért 2 deci viszki azért okoz némi másnaposságot. 35 éves vagyok. Sose voltam mértéktelen fogyasztó semmiben. De most tanácstalan vagyok. Nemtudom ez káros-e, ha mentálisan nem is, fizikailag, stb.
2017. ápr. 25. 10:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor van baj ha mondjuk legközelebbi összejövetelnél nem bírod ki hogy csak üdítőzz.Amúgy én nem érezném jól magam olyan barátokkal akikkel nincs mit beszélnem és pia kéne hogy ne legyen unalmas az este.

43/F

2017. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha még nem is vagy alkesz, de nagyon jó úton haladsz oda.

Sőt , már most is függsz tőle, mert úgy érzed jól magad ha iszol. Még lehet hogy nem káros, de az fog lenni mert nem tudsz majd meg lenni nélküle. Egyébként mindenki így kezdi mint te, és mire észre se veszi már lehetetlen abba hagyni.

2017. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez még messze nem alkoholizmus, és meg merem kockáztatni, hogy abba a körbe tartozol, aki sohasem lesz alkesz. Egy arra hajlamos személy az elmúlt két év alatt lecsúszott volna annyira, hogy az egyedül töltött estéin (afféle búfelejtőnek) legurítson hasonló mennyiséget.
2017. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát, eltelt egy év, azóta is ugyanezen a szinten vagyok, nem iszom többet.
2018. máj. 28. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!