Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tovább, mit csinálnatok...

Hogyan tovább, mit csinálnatok a helyemben?

Figyelt kérdés

Tüneteim alapján úgy gondoltam hogy pajzsmirigy alulmukodesem van. Az összes tünet amiről olvastam nálam is jellemző. A tsh szintem normális tartományba esik, tehát elvileg minden normális. Korábban nogyogyasznal voltam, és tüneteim alapján progeszteron hiányra gondolt ugyan de nem került kivizsgalasra a dolog, azt mondta ha gyereket akarok menjek vissza hozzá. A kérdésem az lenne hogy ti foglalkoznatok tovább a problémával, azaz a pajzsmirigy alulmukodes gyanújával és elmennétek egy maszek dokihoz? Vagy menjek el simán endokrinologushoz és meséljen el mik történtek, mire gondolok?Számomra eléggé zavaróak a tünetek és megkeserítik a mindennapjaim. :(

22L



2018. jan. 30. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
pajzsmirigy alulműködésnel talán a legjellemzöbb tünet a megmagyarázhatatlan súlynövekedés
2018. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem én első körben megpróbálnék elmenni endokrinológushoz, de mivel a tüneteidről alig írtál valamit, nem tudok többet hozzászólni. Ha az endokrinológus nem foglalkozik a panaszaiddal, akkor viszont érdemes maszekban felkeresni valakit.
2018. jan. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen tünetekre gondolsz? Az alulműködés tünetei nem túl specifikusak és ezer màs okuk lehet. Gyakori tünet a hízás de ez se feltètlenül van jelen.

Mennyi a TSH pontosan? Amúgy ha jó ez az èrték akkor nem lehet alul vagy túlműködésed sem. De ha nagyon határèrtèken van akkor előfordulhat hogy egy kezdődő alul vagy túlműködés tüneteit érzed ami amúgy megjegyezném nem túl gyakori mert sokszor akinek már nagyon rosszak az értèkei sem panaszkodik tünetről.

Írd meg mennyi a TSH, T3, T4, meg esetleg a koleszterin és akkor tudok pontosabbat mondani.

2018. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A TSH pontos értéke 1,490 mikro (jelet nem találtam)IU/ml. A T3 és T4 nincs a papíron.

Tuneteim: barna vérzés, közti vérzés, erős fájdalmak menstruaciokor és a 14. Nap körül. Erre a nőgyógyász azt mondta hogy progeszteron hiány de elég akkor foglalkozni vele ha gyereket akarok. Ennyiben maradtunk. Továbbá hideg végtagok, memóriazavar azaz feledékenység, hangulatingadozasok, libido csökkenése, székrekedés, arc felpuffadasa időnként, fáradtság , száraz bor, száraz töredezett haj. Mostanában jellemzo a szédülés is és néha az indokolatlan szívdobogás egy fél percre kb, egy percre...és a nehézlégzés. Inkább ez rémiszt meg. A legutóbbi vervetelnel kiderült a vashiany, a szédülést erre fogom.

Sportoló vagyok, triathlonozok. egészségesen táplálkozom. Tavaly előtt elhiztam +15kg jött fel rám. Aztán tavaly sikerült megszabadulni ettől a sulytoblettol, heti 10-17ora sportolással, egészséges táplálkozással. És így is nagyon nehezen megy a sulytartas.

2018. febr. 7. 10:05
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, meg az kimaradt hogy 30-34 naponként van meg. :)
2018. febr. 7. 10:10
 6/9 A kérdező kommentje:
Koleszterin tavaly szeptemberben lett csak nézve az 5,4 lett. Azt hiszem, de majd megnézem pontosabban ha otthon leszek. A tiglicerid lett alacsony de az elvileg a sportolás miatt. 0,47
2018. febr. 7. 10:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindig kimarad valami...:D porckopás, az összes izuletem recseg-ropog, meg az állkapcsom is!
2018. febr. 7. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:

A fent felsorolt összes tünetedet okozhatja vérszegénység. Erre nem kaptál vastablettát esetleg? Hiány mértékétől függően azt 3-6 hónapon át is kell szedni amíg hat.

Egy biztos a pajzsmirigyeddel minden rendben, azt ki lehet zárni. Lehet a progeszteron is közrejátszik a tüneteidben bár ezt így ebből nehéz megállapítani.


Ezekből én annyit tudnèk mondani hogy elsőkörben a vashiánnyal kéne valamit kezdeni. Aztán ha ettől múlnak a tünetek akkor jó, ha nem akkor más okozza.

2018. febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Világos amit írsz, viszont tavaly szeptemberben egy tökéletes vérképet kaptam, mindenféle eltérés nélkül, a vas is rendben volt és már akkor is megvoltak ezek a tünetek, most csak felerősödtek ezért is kérdeztem itt rá, gondolom a vashiány miatt (amiatt erősödtek fel a tünetek). Kaptam egyébként gyógyszert, de elsősorban megpróbálom az étkezéseim úgy alakítani ,hogy több vasat tartalmazzanak, írt a doki gyógyszert, de még nem váltottam ki.
2018. febr. 8. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!