Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Köldök feletti fájdalom?

Köldök feletti fájdalom?

Figyelt kérdés

A hasammal mindig is problémák voltak, viszonylag sűrűn kapok el hasmenéses-hasfájásos betegségeket és az ételekre is érzékenyebb a gyomrom.

Tavaly 1-2 havonta visszatéről tünet volt kicsit több mint egy évig hogy éjszakánként késszúrás szerű éles fájdalmat éreztem a köldököm tájékán vagy felette, de ez másnapra mindig elmúlt. Háziorvos szerint nem kell aggódni, egyszerű gyomorrontás okozta, meg az idegeskedés sincs jó hatással a gyomromra/bélrendszeremre.

Azóta ez nem is fordult elő már több mint fél éve, próbálok kevesebbet idegeskedni ami segített a régen gyakori hasfájásokon. És bár a hasfájás megszűnt, hányingert elég sokszor tapasztaltam napokig, akár hetekig teljesen enyhén.

Most viszont tegnap este óta tompán fáj a köldök feletti terület, ez már inkább a szegycsont alatt van, kicsit olyan érzés mint amikor nagyon éhes vagyok és szinte ég tőle a gyomrom, csak ehhez hányinger meg enyhe fájdalom is társul. Tegnap amikor a hasamon próbáltam aludni nem igazán ment, élesebb fájdalmat éreztem de egyáltalán nem volt vészes.

Egyébként semmi más tünetem nincs, rendes székletem van, nem hánytam, nincs lázam, talán egy kicsit fáradtabb vagyok de ez már hetek óta tart.

Az lenne a kérdésem hogy ez mi lehet? Sok helyen olvastam hogy a köldök feletti fájdalom hasnyálmirigy betegségekre utal de a többi tünet nem egyezik. Érdemes orvoshoz menni vele?

18/l



2018. febr. 6. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, menj orvoshoz. Lehet apróság is, de lehet akár szívprobléma is (nőknél néha gyomortájon fáj). Igaz, nagyon fiatal vagy, de érdemes egy-két vizsgálatra elmenned. (Gasztroenterológus, kardiológus)
2018. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor egyből ezekre a helyekre menjek vagy előbb háziorvos (aztán ő vagy továbbküld vagy ha nem akkor megyek majd magamtól)?
2018. febr. 6. 18:02
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként eszembe sem jutott hogy szívvel lenne kapcsolatos a probléma, de még az is lehet hogy ez lesz a baj.:o

Olvasom most a tüneteket és elég sok dolog egyezik, gyomorégés szerű nyomásérzet szegycsont alatt/attól kicsit balra, hányinger, köhögés, fáradtság, gyorsan verő szív, szédülés. (Azt hittem az utolsó kettőt a kávé okozza, ezért nem említettem)

2018. febr. 6. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Háziorvos ad beutalót, először háziorvoshoz menj. Mindkét helyre kérj és ne hagyd lerázni magad! Drukkolok, hogy minden vizsgálat negatív legyen!
2018. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:)
2018. febr. 8. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!