Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináltok akkor, ha egyik...

Mit csináltok akkor, ha egyik nap felmegy a vérnyomásotok, másik nap meg nem? Folyamatosan szedtek vérnyomás csökkentőt?

Figyelt kérdés
Nekem pár hete ment fel a vérnyomásom, mert abbahagytam az altató szedését, ami alacsony vérnyomást okozott. De ingadozik a vérnyomásom, egyik nap felmegy 143/87-ig, másik nap pedig csak 134/82-ig, megint egy másik nap pedig 125/80-ig csak. Azt hallottam, hogy vérnyomás csökkentőt nem szabad alkalmanként szedni, hanem vagy szedem folyamatosan, vagy egyáltalán nem. Mert ha alkalmanként szedem, akkor stroke-ot kaphatok. Fel van írva a Perineva, abból felet lehet szedni nekem, azt mondta a doktornő. Ti milyen vérnyomás felett döntöttétek el, hogy gyógyszert fogtok szedni? És akkor is beveszitek, ha nem magas a vérnyomásotok?

2018. febr. 8. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem már jó pár éve felírtak béta blokkolót, mert időnként megszaladt nagyon a pulzusom Akkor a doktornő 140 /90 vérnyomást mért mikor a Concorból felírt felet.Néha 160-at is mértem, na akkor mindig szarul voltam, ekkora értéknél, akkoriban ritkán lett mérve és sokszor voltam rosszul, ráfogták hogy pánikbetegség de sosem szedtem dilibogyót.Nos, mikor már 180-at mértek (ritkán ugrott így fel), akkor kaptam pluszba még egy vérnyomás csökkentőt.Tehát egyet reggel, egy másikat este szedek.Azért havonta párszor így is kiugrál, de itthon csak 160/100-ig megy fel, dokinál a csillagos egekig.Milyen altatót szedtél? Az jó lehet, nekem is kéne valami ami segít még kicsit lejjebb vinni.90%-ban 120/80, dehát néha kiugrál :/ és eléggé rossz alvó is vagyok.A tiéd még egyáltalán nem vészes, ezt még simán meg lehetne próbálni természetes módszerekkel csökkenteni.Akkor kaphatsz sztrókot, ha szedni kezded és hirtelen abbahagyod, akkor ha nagyon felmegy, nincs ami megvédjen.
2018. febr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A Zolsana nevű altatót szedtem, a 10 mg-osból egy negyed szemet. De csökkenti a vérnyomást a Frontin, vagy a Rivotril nyugtatók is.
2018. febr. 8. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!