Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a vérnyomásom...

Mit tegyek ha a vérnyomásom őrült-mód viselkedik?

Figyelt kérdés

El kell hogy mondjam, egy túlsúlyos egyed vagyok. Természetesen ezzel velejáró, hogy a vérnyomás az magas. Eddig rendben is lenne, de nekem csak a felső érték szokott magas lenni, az alsó pedig már a kritikus alsó határt súrolja. Az orvosom is értetlenül állt az egész felett, és azt mondta, hogy kezdjek el sportolni, tornázni, merthogy biztos az a bajom.

Ezzel rendben is vagyok, de nemrégiben feltűnt, hogy torna közben (olyan 30-40 percet szoktam egy huzamban), elkezd fájni a fejem. Először nem vettem annyira figyelembe, de végül megmértem a vérnyomásom, nem-e azzal van valami gebasz. És lássunk csodát, a felső érték kritikusan magasra szaladt, bár ez még nem is zavaró, elvégre tornázok, és természetes, hogy emelkedik a vérnyomás, de könyörgöm, az hogy lehet, hogy az alsó meg még lejjebb esik?! A legutóbb ilyet mértem: 170/54. Most komolyan, mi a fene lenne ez? Vagy van valaki, aki hasonlóval küszködik? Kihez fordulhatnék? (mert a háziorvosomhoz nem akaródzik visszamenni, mert a végén megint a pscihológusnál kötök ki... Volt rá példa.)



#vérnyomás #ingadozás #egyik magas #másik alacsony
2012. júl. 18. 15:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és plusz infó 18 éves vagyok, nő.
2012. júl. 18. 15:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, én ilyenről még életemben nem hallottam!

Azt meg el ne hidd, hogy csakis és kizárólag a túlsúly okozza nálad a magas vérnyomást. A hormonháztartásra hatással levő daganat is okozhatja, vagy maga a hormonháztartásod borult fel, stressz is lehetsz stb...Verd kia hisztit a háziorvosodnál!

2012. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogyassz rengeteg fokhagymát.
2012. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Háziorvosom is ezt mondta. :D

Mondjuk a daganatra azt tudom mondani, hogy cisztáim vannak, és azok állítólag sokat befolyásolnak, de különösképpen egy orvos sem figyelt még rá úgy oda, merthogy fiatal szervezet vagyok, és hogy azt simán leküzdi, meg hogy a nőknél igencsak gyakori hogy a petefészekben ciszta van és hogyha nem súlyos akkor lehet rá "tenni". Mondjuk... Lehet ennek is jobban utána kéne már járni. Azért köszönöm. :]


2. válaszoló:

Holnaptól akkor fokhagymáspirítós-kúrán fogok élni. xD

2012. júl. 18. 21:45
 5/5 anonim válasza:

Sajnos a vérnyomásproblémában nem nagyon tudok segíteni, de már a cisztákkal kapcsolatban is lehet, hogy nem ártana másik dokihoz menned. Szerintem vagy menj el először nőgyógyászhoz, vagy kérj beutalót és keress fel egy endokrinológust, hogy rendbe tegye a hormonháztartásod, hátha akkor majd a vérnyomásod is rendbe jön.

Nekem például PCOS-em (policisztás ovárium szindróma) van, ami nagyon változékony tünetekkel járhat, több év eltelt, mire véletlenül olyan dokihoz kerültem, aki diagnosztizálta. Az én esetemben pont egy nőgyógyász segített, de ez már egy másik történet... :)

2012. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!