Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha rendszeresen iszok alkoholt...

Ha rendszeresen iszok alkoholt, akkor nehezebben betegszek meg?

Figyelt kérdés
Ha rendszeresen, heti 2-3 alkalommal iszok alkoholt, persze nem ájulásig, csak például esténként egy kicsit, pálinkát, vodkát és ilyesmiket, akkor nehezebben betegszek meg? Egyszer úgy hallottam, hogy az alkohol fertőtlenítő hatása miatt például hányásos betegség ellen is jó, mert elpusztítja a hányást okozó baktériumokat. Ez tényleg igaz, és ha fent említett gyakorisággal iszok például 2 deci pálinkát, akkor meg is előzhetem a betegségeket?

2018. febr. 9. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem, viszont könnyebben leszel alkoholista és vagy májbeteg.
2018. febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Volt egy kísérlet is valamelyik tv műsorban. Annyira erős alkoholt kéne inni ahhoz, hogy valóban fertőtlenítsen, ami fogyasztásra nem alkalmas, veszélyes.

Egyébként meg ha ilyen gyakran iszol töményeket, akkor inkább legyengül a szervezeted és könnyebben leszel beteg.

2018. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyszer papám is Jäger Meister-t itatott velem kb. 2 evőkanálnyit, és utána nekem jobb lett.
2018. febr. 9. 19:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is jól esik ha iszok, de ettől még nem egészséges. Egyébként a jager nem a vodka és a pálinka kategória, de ez is tömény szesz. De ha te magadat akarod meggyőzni, akkor nem tudom mirt kérdezel. Igyál és kész, ha te ehhez rahaszkodsz.
2018. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3: Lehet, hogy ipekakuána volt vagy mixtura pektorális :) Azok hasonlítanak a gyomorkeserűkhöz :)
2018. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy miért nem nézel szét a kocsmákban, hogy mennyire kicsattannak az emberek az egészségtől? A többség ott is csak ennyit iszik. Na ők meg fognak győzni, hogy fertőtlenít és hogy egészséges!
2018. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem leszel kevesebbszer beteg, csak kevésbé fog érdekelni.
2018. febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phoney ***** válasza:

Az alkohol belsőleges felrőtlenítő hatása egy középkori eszme feltámadása a modern népi vaslogikában.


A középkorban csodaszerként tisztelték a desztillált alkoholt, ez kicsit bonyolult, nem részletezném, és később is nagyon sokáig írták fel kisebb mennyiségben nyugtatóként (mivel az). De miután ma már jobbára csak (külsőleges!) fertőtlenítésre használja az orvostudomány, ezért a csodaszer-kultuszának az lett a népi magyarázata, hogy "mert fertőtlenít".

2018. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!