Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tudok tenni elégtelen...

Mit tudok tenni elégtelen székletürítés esetén?

Figyelt kérdés

Egészségesen élek (de nem eszek túl sok zöldséget), kerülöm a puffasztó ételeket, nem iszok szénsavas üdítőket...szóval na, semmi ami puffadást okozhat. Mert ez a fő baj. Székletürítés után rettentően puffadok, nagyon sok gáz képződik és rájöttem, hogy azért, mert a beleimet csak kb 70%-osan sikerült kiüríteni. Utána érzem, hogy még bent maradt valami, de akárhogy erőlködök nem jön már ki. Később kb teljesen megszűnik az érzés és csak a puffadás marad, meg a sok gáz. Ami nyilván távozni is szeretne, ezért az életemet olyan szinten megnyomorítja ez a probléma, hogy már lassan csak otthon tudok lenni egyedül.Ja és amúgy egész nap semmi bajom sincs, csak miután elmegyek nagyWC-re.

Azt azért leírnám, hogy nagyjából sose megy a hasam, de sosincs székrekedésem, de az egészségestől egy kicsit lágyabb, szóval nem lehetne azzal probléma, hogy kiürüljön, mert nem száraz.

A probiotikum nem segít és eddig gyakorlatilag nem történt semmi változás bármit próbáltam. Egyéb tüneteim nincsenek ezért nem gondolom, hogy súlyos lenne, de 3-4 éve együtt élni ezzel már kezd lelkileg és fizikailag is fárasztó lenni.

Néha vannak jó napok, nem tudom miért (ugyanolyan mint a többi nap, ezért nem gondolom, hogy a problémát stressz okozná) , olyankor kezdem érezni mennyire fáradt is vagyok.

24/L



2018. febr. 14. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is évekig probléma volt az elégtelen székletürítés és puffadás. Már minden xart kipróbáltam,aztán elszántam magam,hogy kipróbálok egy drága rostot. Azt írták, 1-3 hét múlva fog hatni, én 2 hét után letettem róla,hogy ez bármit is használni fog nekem. Na de aztán...! Olyan szépen kipucolja a beleidet, hogy csak na. Gyakorlatilag székletnövelő. Ha iszol rá elég folyadékot nap közben, szépen megnő a beledben és puhán távozik.Viszi azt is, ami korábban beragadt,bent maradt,letapadt stb. Mikor beindult a hatása, napi többször is mennem kellett wc-re néhány napig, aztán már csak napi 1x, de azóta nincs az a "afelebentmaradt" feeling.

Ez az egyébként:

[link]


Egyébként legelső körben a helyedben gasztroenterológiára mennék ételintolerancia tesztre. Laktózra, gluténre, sőt SIBO-ra is megnézetném magam. Ezek mind okozhatják a panaszaidat, de az is lehet,hogy csak kevés emészthetetlen rostot eszel.

31/N

2018. febr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Olykor-olykor zabáld tele magad, az megtolja benned a rendszert. Egyél bátran ami eszedbe jut. Én simán bevágok egy nap 2 puffasztott snacket, chipseket, majd egy liter fagyi. Van hogy ritka savanyátkat fingok tőle, de legalább érzem hogy zajlik az élet a belemben és tudok menni szarni ha kell. Persze fontosak a növényi rostok, zöldség, gyümölcs, pár naponta ehetsz azt is. De lényeg a változatosság és a mennyiség.
2018. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!