Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felnőtt bulimiások vannak...

Felnőtt bulimiások vannak itt? (Vagy akik nagyon régota, több, mint 5 éve azok) Ti is csuklotok?

Figyelt kérdés

Nekem ez az utóbbi 1,5-2 hónapban jött elő; maga a csuklás.


Szoktam léböjtőt is tartani, meg "jó" napokat is, értitek és van hogy a csuklás (egy kicsi, halk csuklás) lénapon is előjön .


Nem gyakran.

Amikor hányok, aznap hányás után tuti van. Nem idegesítő, csak nem tudom ez lehet-e valamilyen komolyabb dolog előjele (pl. Van aki 15-20 éve bulimiás, de semmi baja, más 3 éve de rosszak a fogai)


Én a fogaimat mindig leoblítem vizzel, meg ragozok utana (nem mosok fogat rogton, a fluoridtartalma miatt próbálok mindenre ugyelni. Kezeimet bekrémezem stb.)


A csuklás ugye nem olyasmi ami ellen igy tudnék tenni.


Egyszer volt idegesito, amikor lefekvés elott kb 10 percig csuklottam es epp aludni akartam ....


Nálatok van ilyrn probléma? Nagyon "csesztethetem" a gégefedőmet?

Fél éve egyáltalán nem volt ilyesmi.


2012 nyaran lettem bulimiás. (Tehát kb 6 éve)


Ìtélkező, megvető, vagy "menj orvoshoz" kommenteket nem kérnék.


Néha azon is aggódok hogy félrenyelek egy gyógyszert (januárban beteg voltam, coldrexet vettem be).


Nálatok van ilyesmi csuklás?


24 / lány



2018. febr. 20. 02:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs, de menj orvoshoz, bulimiásként mondom, hogy beteg vagy - meg én is, de én már járok vele pszichiáterhez. :)


Amúfy nyugi, a fogaid egy másodperc alatt fognak szrakodni. 5 évig semmi baj nem volt velük, 1 év alatt eltörik az összes szinte, 6-ot ki kellett EDDIG húzni, de lesz az még több is.


Mindegy, amíg nem gyógulok meg 100% - pl három hónapja egyáltalán nem hányok -, addig el sem kezdem csináltatni.

2018. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A rekeszizmod mint egy kupak választja el a belső szerveidet a tüdődtől. Sok mindenért felelős a mozgása. Pl. Légzés, veseműködés, székletürítés és a hányás is. Ha hánytatod magad azzal erőlteted a rekeszizmod ami aztán begörcsöl. Ez a csuklás! Mahyarán ne hánytasd magad és nem lesz rekeszizom görcsöd. Ha sokáig csonálod meg is sérülhet, és akkor pl. Kialakulhat rekeszizom sérv. Ilyenkor bal oldalon a gyomrod és a beleid. Jobb oldalon a májad csúszhat a tüdődbe és ha nem kapsz időben orvosi segítséget meg is fulladhatsz. Ezt műteni kell. Ha ez a cél hánytasd magad nyugodtan tovább!
2018. febr. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!