Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik, hogy szervi probléma...

Létezik, hogy szervi probléma áll emögött?

Figyelt kérdés
Egy éve derült ki,hogy rozaceás a bőröm,emellett sebborheás is.Rengeteg krémet kipróbáltam,több kevesebb sikerrel,végre sikerült nagyjából kordában tartani ezeket a bőrproblémákat.Pár napja viszont a nyakam elkezdett viszketni,kiütéses lett,ami egybefüggő piros foltokat képzett.Elmentem bőrgyógyászhoz,aki közölte, ekcémám van.Kezdek besokkalni,hogy hány féle bőr nyavaja jön még ki rajtam,volt valaki hasonló helyzetben ? Lehet egy belső gyulladás oka, hogy fél évente új bőrbetegség jön ki rajtam? Már a fél fizetésemet a gyógyszertárban hagyom így is és most még ekcéma is. Ráadásul a bőrgyógyász olyan kikevert szteroidos krémet írt fel ekcémára,ami súlyosbíthatja a rozaceát :( Valaki tud valami okos tanácsot adni?

2018. febr. 20. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A kettő két különböző probléma.

A kozmetikus nagyon bölcsen állapította meg az ekcémát és a Nagy Könyv szerint szteroidot kaptál rá.

2018. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kozmetikus,bőrgyógyász.Igen,de elég erős szteroidot írt fel,holnap kell érte mennem,de rendesen félek felkenni,azt írják rólaa házipatika.com-on,hogy "ne használja,ha bármilyen más bőrbetegségben szenved, mert azokat súlyosbíthatja, főleg a rozáceát " hát köszi :(
2018. febr. 20. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Allergiára kell gondolni, ha ekcémás lettél. Lehet ez most csak egy egyszeri reakció. Gondold végig, hogy mit ettél? Mivel mostál? Mi ért a nyakadhoz? Esetleg egy új kabátot nem vettél? Vegyszer is okozhatja. Valami kaja is lehet a ludas. Laktóz, hal, földimogyoró, stb.
2018. febr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ettem vagy használtam semmit újat. Pár hete diétázom,rozs kenyeret eszem,gyümölcsöket,rostos gyümölcsleveket,semmi szénsavasat,igaz több csonthéjast ettem múlthéten mint amennyit szoktam,mert jó az érfalaknak, de az allergia nem egy hét után jönne elő,ha ez lenne a ludas :/
2018. febr. 20. 20:30
 5/6 anonim ***** válasza:
értem, de bőrgyógyász csak egy kozmetikus,
2018. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A bőrgyógyászom kozmetikus? :-D
2018. febr. 22. 01:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!