Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kukacos vagyok? Segítség! Mi...

Kukacos vagyok? Segítség! Mi ez? Nagyon kétségbe vagyok esve

Figyelt kérdés
Szóval egy ideje viszketett a fenekem. Meg vakartam de valahogy belülről viszketett így "benyultam" és meg vakartam belül is. Mikor kivettem az ujjam 2 db fehér kis kukac vagy nem is tudom mi volt ott és így hullámoztak vagy csavarogtak. MI EZ??? Hogy történhetett? Mivel tüntethetem el őket magamból?? Ez Súlyos? Kérlek segítsetek. Nagyon felek kétségbe vagyok esve

2018. febr. 28. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz és kapsz megfelelő gyógyszert rá. Ez régen is így működött, az internetet böngészve nem fogsz meggyógyulni.
2018. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Lassan pizsi. Holnap suli!
2018. febr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Jaja, kapsz egy jó erős gyógyszert, 1 vagy 2 db van egy levélben, meg nem mondom a nevét, de kiirtja belőled. Körzeti felírja, no para, előfordul.
2018. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Ha gilisztás vagy, akkor elég lett volna megnézni a székletedet, nem kell a fenekedben nyúlkálni hozzá. Bár én is kétlem, hogy az ujjadon maradt kettő is. Ez ne így működik.

Gyerekkorban sűrűn előfordul, nem kell kétségbeesni. Van rá gyógyszer! Figyeld a végtermékedet,ha abban mozognak a giliszták, akkor háziorvos, meg fogja oldani.

2018. febr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ez lehet féreg. Ha láttad és tekergett is, akkor gyakorlatilag biztos. Szerintem enterobiasis lehet, az okoz végbélnyílás körüli viszketést. Azt vakarva terjeszted, és tartod fent magadnak is a fertőzést.


Voltál állatok közelében, gyerekek között? Ettél bármi "házit"?


Egyébként meg mindenképp menj el orvoshoz. Csak a megfelelő gyógyszerrel tudsz megszabadulni tőle. Várni meg nem érdemes, mert megfertőzöl másokat, plusz szövődményei lehetnek.

2018. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Annyit még, hogy a fenekedben nyúlkálás után nem árt fertőtleníteni a kezed, mert amit megfogsz, fertőz mindent, a többi családtagot is. Ha gilisztás vagy valóban, akkor 90 fokon minden fehérneműt, ágyneműt ki kell mosni, mert visszafertőződsz te is a gyógyszer ellenére is.

Annyi, hogy elmész háziorvoshoz, elmondod, mit tapasztaltál, kapsz egy tégelyt, amibe mintát kell vinned. Utána felírja a féreghajtót. Nyugi, nem veszélyes, csak kellemetlen a szitu.

2018. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Holnap megyek orvoshoz.
2018. febr. 28. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!