Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet lehet allergia...

Véres széklet lehet allergia miatt? Kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

A történetem 7 hete kezddött. Valami vírust összeszedtem amit antibiotikummal (gondolta a háziorvos) kikezeltek. Antibiotikum kúra után borzasztó görcsök kínoztak legalább 3hétig. Minden héten kitalált valamit a háziorvos hogy éppen akkor miért fájhat a hasam. A 4.héttől kezdve amikor már olyan erős fájdalmaim voltak mint anno a szülésnél, és naponta 16-20 alkalommal volt véres hasmenésem, na akkor kaptam beutalót vérvételre és széklet vizsgálatra. A Crp szintem 23volt ami elvileg azt jelentette hogy gyulladás van a szervezetemben, a székletem meg pozitív lett tehát vér volt benne. Még aznap visszamentem a háziorvoshoz az eredménnyel és azt mondta,hogy szedjek Normix-ot. Beszedtem a két dobozzal amit felírt. Utána a görcsök elmúltak, de a hasmenés megmaradt. Arra mondta a doki hogy szedjek normaflort, amitől elmúlt a hasmenés. Most viszont (most kezdtem a 7.hetet) már nem megy a hasam (csak ha tejes dolgot eszem-iszom) viszont a vérzés megmaradt... Voltam sebészeten, azt mondták nincs aranyerem. Még nőgyógyászhoz is elmentem, hogy nem e ott van valami probléma ami kisugárzik és ettől lenne véres a székletem. Ott sem találtak semmit...

Bármilyen ötlet, hogy innen hova tovább? Allergia okozhatja a véres székletet? Tejre allergia?

Elnézést amiért kicsit hosszúra sikerült ez a történet... Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. ápr. 13. 16:50
1 2
 1/19 anonim válasza:
Szia gasztroenterológus kell fordulni. Esetleg lehet hogy be van gyulladva a vastagbeled és ezért véres, a székletet. Hasad nem fáj ?
2017. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem már nem fáj. Ma ittam először laktózmentes tejjel kávét és ma kicsit véresebb volt mint előtte... Valamiért a tej ront rajta... De fájni nem fáj már és nincs is hasmenésem.

Köszönöm a segítséged! :)

2017. ápr. 13. 20:23
 3/19 anonim ***** válasza:

Kérj beutalót széklet tenyésztésre!

Baci, parazita is okozhat ilyet antibiotikumos kezelés után pláne.

2017. ápr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kaptam beutalót széklet vizsgálatra, de most nem is tudom kiolvasni hogy mit kért... Talán hasi...? Nem tudom kiolvasni. Szerintem az van odaírva hogy széklet hasi.. Most nézem a vérképemet (akkor amikor még nagyon fájt és ment a hasam) és a Transferrin szint 407,97 és csak 200,00-310,00- ig a normális. Nem tudom hogy az jelent e valamit. Az LDL-koleszterin (számított érték) 1,92. Az meg kicsit alacsonyabb... Kedden kell mennem újra vérvételre meg székletvizsgálatra. Sőtt 11órára még laktózintolerancia mérésre is megyek. Létezhet hogy allergia miatt véres? Pl, laktóz, glutén esetleg?? Most sütöttem linzert és megettem belőle 2db-ot és picit szúr a gyomrom. De a hasam továbbra sem fáj.
2017. ápr. 14. 12:47
 5/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen vizsgáltasd ki, találják meg az okát.A véres székletnek, gyakori hasmenésnek több oka is lehet pl gyomor, bél vérzés, bélgyulladás is.Egyik ismerősöm 3 hónapos gyermekének véres lett a széklete. Az anyuka onnantól kezdve kerülte a tejet, tejtermékeket, a szóját tartalmazó ételeket és a probléma megszünt a babánál. Most, hogy egy éves lett, most kezdik a pici terheléses vizsgálatát tejre, majd szójára.

Görcsoldásra, hasmenésre, bélgyulladásra jól használható a stabilizált aloe vera levének szűrt változata, az activator.Az antibiotikum jól kiöli a hasznos bélflórát, ami gyengíti az immunrendszert és elég sok egyéb problémát is okoz, ezért fontos a hasznos bélflóra helyreállítása probiotikumokkal. Persze ehhez minőségit, többfélét nagy csíraszámban tartalmazót érdemes választani.Jobbulást!

2017. ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A normaflor jó probiotikum? Mert a háziorvos szerint "tökéletes" mindenki más szerint meg annál Csak jobb van. 1,5 hete hagytam abba a normaflor kúrát, mennyi idő után kezdhetek el egy újabb kúrát? (Vagy nem is normaflort, hanem Enterolt?)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

2017. ápr. 14. 14:30
 7/19 A kérdező kommentje:
Azt el is felejtettem mondani, hogy nagyon sok helyen vakarózom.. Térdemnél,vádlimnál, derekamnál a hasamnál... És kicsit nagyobb felületen mint mondjuk egy hete. Csak laktózmentes tejet iszom egy ideje, de nem igazán múlik... Írt fel rá a doki egy gyógyszert. Ma fogom elkezdeni szedni.
2017. ápr. 14. 15:03
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia! Én olyat szoktam fogyasztani, ami világszabadalommal védett, egy évig hűtés nélkül eláll, 6 féle hasznos bélbacit tartalmaz 9,6 milliárd élő, hasznos csírával gyöngykapszulában, ami védi a gyomorsavtól, hogy ott nyiljon ki, ahol szükséges.Ráadásul hatóanyagra vetítve még jóval olcsóbb is a Normaflorenál, a hatásáról nem is beszélve.Folyamatosan is fogyasztható, probléma esetén nagyobb adagban is.Ma már a statisztikák szerint olyan rossz a bélflóránk, hogy folyamatosan kellene pótolni a hasznos bélbacikat.Én csak ajánlani tudom mindenkinek.
2017. ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szia! Fogyasztottál valami újat, akár gyógyszert?Akár valamelyik gyógyszerre is allergiás lehetsz és attól vakarózol.Arra külsőleg jó lenne pár gyógynövény.
2017. ápr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Először azt gondolta a háziorvosom hogy aranyerem van és felírt rá egy naturland-os kúpot és detralex tablettát... Akkor kezdtem el vakarózni amikor véres lett a székletem kb. Megmondod nekem a nevét annak a probiotikumnak amit írtál? Fel kell iratni a dokival vagy recept nélkül is lehet venni? Még nem is hallottam ilyenről amit akár folyamatosan is lehet szedni köszönöm a tanácsokat! :)
2017. ápr. 14. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!