Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a gerincsérv jelei,...

Mik a gerincsérv jelei, tünetei? Nekem is az lehet, vagy talán valami más?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, a csípőm, derekam szokott fájni, 16-17 éves koromban kezdődtek a gondok..

Azóta már sokkal rosszabb.

Általában érzem ,hogy nagyon gyenge a csípőm, és fáj is, a fájdalom a csípőmből valamikor a bokámig kisugárzik, de gyakran a térdemig..

Mostanában égő fájdalmat is érzek a csípő forgómnál..

Amikor megerőltetem, pl múltkor 2 órát dolgoztam, takarítói próbamunka volt, sokat kellett hajolgatnom, az nap este már nem tudtam rá állni a jobb lábamra..

Általában, amikorm egerőltetem , vagy sokat állok, ahogy épp akarnék elindulni és a jobb lábamra állni, az hirtelen összecsuklik mert akkor egy elviselhetetlen fájdalom nyilal a csípőmbe, és ilyenkor a lábam automatikusan csuklik össze... ez ilyenkor mondjuk 2-2 percig tart.. pl 2 percig nem tudok ráállni, majd később megint tudok menni, aztán néhány percen belül megint nem..

áltlaában a jobb csípőm a rosszabb ,de volt már példa arra is , hogy egyáltalán nem tudtam kb 20 percre lábra állni..-

Novemberben kint ültem egy kerítés előtt a kövön 10-20 percig... aztán amikor akartam felállni egyik lábamra sem tudtam ráállni, a kezem segítségével a kerítésbe kapaszkodva tudtam visszaülni.. kicsit masszíroztam a lábaimat, hogy térjenek magukhoz, kb 20 perc után a bal lábam már működött, de nagyon fájd a csípőm és nehezen tudtam ráállni arra a lábamra, a jobbra még akkor sem tudtam.. a kerítésbe kapaszkodva tudtam haza szökdécselni, szinte kúsztam.. nem voltam biztos benne, hogy haza tudok menni..

aztán mostanában a bal lábam is jobban fáj..

most pl ülő munkám van, de az után is kegyetlen fájdalmakat élek át, pedig nem egy megerőltető munka... tegnap pl a keresztcsontomnál éreztem egy szintén égő fájdalmat és onnan sugárzott el mindne fele egészen a talpamig..

Amikor rosszul mozdulok akkor is előfordul ,hogy azt hiszem olyankor valami ideg csípődik be és a lábam szintén összecsuklik..

Pár éve jógáztam és voltak gyakorlatok amiket nem tudtam megcsinálni.. pl nem tudok széleg terpeszbe ülni, mert eszméletlenül begörcsöl a csípőm...

Vajon gerincsérv lehet ez? vagy portc kopás vagy valami más?

Most fogok majd menni ortopédiára, de hónapokat kell várnom rá sajna..

legutoljára 17 évesen voltam megnézetni a csípőmet, akkor csak discopatia-át állapítottak meg, de azóta jelentősen romlott a csípőm állapota..



2018. márc. 7. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Anyukámnak volt kétszer is, csak azért tudom.

Neki nagyon fájt a dereka, sokszor és gyakran fájt neki. A lába is fájt már tőle. Ha erőltetette, úgy Megfájdult, hogy feküdni se bírt. Igazából ennyi volt.

2018. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Több oka lehet:

Kimozdul a csigolya,vagy meszesedik,vagy porckopás,vagy kitüremkedik a porc ezt már sérvként tartják számon,kiszakad a porc (itt erős zsibbadás ,fájdalom).Csontkovácsolással,nyújtáskkal sokat lehet segíteni rajta

2018. márc. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!