Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez már emelkedett pajzsmirigy...

Ez már emelkedett pajzsmirigy értéknek számít?

Figyelt kérdés
4,1 van az eredményen, azért kertem ezt s vizsgálatot, mert hiztam és gyanús lett a dolog.
2018. márc. 15. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A leleteden rajta kell lennie a referenciatartománynak is, az alapján lehet eldönteni, hogy emelkedett-e az érték.

Nem minden laborban egyforma ugyanis.

Nálunk pl. 0.4 - 4.0 a TSH, ha jól emlékszem, de lehet, hogy a felső határ 4.5.

Csináltattál esetleg aTPO-t is? Az jobb marker a pm-alulműködések 90%-ánál, ugyanis már hónapokkal/évekkel hamarabb megemelkedik a szintje, mint a TSH-é.

2018. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

4,20 van a papíron, hogy az a legmagasabb érték.

Azt hiszem, TPO nem lett kérve. Mindent úgy kell kikönyörögnöm az orvostól, ezt a beutalót se írta volna ki, ha nem kérem.

2018. márc. 15. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, azt hittem, privátban csináltattad.

A háziorvos csak TSH-t kérhet, szóval aTPO-t akkor sem tudna, ha akarna... Endokrinológushoz meg csak akkor küld tovább, ha magas a TSH.

Szerintem csináltasd meg maszekban, 2000 Ft. Ha vannak egyéb tüneteid is (pl. hajhullás, fáradékonyság, idegesség, gyakori menzesz, hasmenés vagy székrekedés, sőt akár csak egy is ezek közül), akkor mindenképp érdemes rászánni a pénzt.

2018. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, gondolkoztam az endokrinológuson már.

Elég sok tünetem megvan ezek közül, amit leírtál.

2018. márc. 15. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!