Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Augusztus 15. én volt egy...

Pechal kérdése:

Augusztus 15. én volt egy spontán vetélésem 10. hétben voltam. Csináltattam egy labor vizsgálatot amiben pajzsmirigy hormont is néztek. T3 T4 normális, TSH 5.7 . okozhatta az emelkedett TSH szint a vetélést? Jövő héten megyek az endokrinológushoz.

Figyelt kérdés

#Tsh-vetélés?
2013. okt. 2. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos okozhatta. Ilyen magas TSH-val csoda hogy teherbe estél.

Jó hogy mész endokronológushoz, a kezelés segít majd megtartani a következő terhességet! Sok sikert!

2013. okt. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. okt. 2. 18:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Valakinek még tapasztalata esetleg?
2013. okt. 2. 21:01
 4/8 anonim ***** válasza:
6,2 volt a TSH-m a 11. héten, minden rendben a babával és velem is, T3, T4 jó volt. Most vagyok 28 hetes. A vetélések nagy részét a baba életképtelensége okozza, a természet szelektál. Menj el persze a dokihoz, remélem majd megnyugtat!
2013. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 emese19 válasza:

Nekem mult heten volt a 2.missed abom 5 honap alatt :'(

Most mi is szeretnenk kivizsgaltatni magunkat. Nagyon szeretnenk mar egy egeszseges kisbabat!!!

Neked mit mondott az endokrinologus?

Milyen vizsgalatokat csinalt?

2013. okt. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az endokrinológus kért mégegy tsh-t,holnap tudom meg az eredményt,ha az is magas Letroxot kell szednem,azt mondta,hogy 0.7-2.0 közé le kell vinni ezt az értéket. Vettek tőlem még vért különböző hormon vizsgálatokhoz(FSH,LH,PRL) és anti-tpo.Ezeknek az eredményére várok még. Nekem azt mondta az endokrinológus,hogy ez a tsh szint okozhat vetélést.
2013. okt. 23. 13:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor sínen vagy már, ez a lényeg.

Nekem amúgy a Letrox 3 hónap alatt vitte le a TSH-t, de az is benne van hogy csak nagyon kis lépésekben emelte a doki (25, majd 25-50 felváltva, most 50)

Sajnos az a kivétel, és nem az általános, ha a pajzsmirigy alulműködés nem okoz problémát a teherbeesés/terhesség során.

2013. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,alakulnak a dolgaim:-) ha a holnapi eredményem is magasabb akkor kezdem 75mg-os felével,aztán 6-8hét mulva lesz az első kontrol.
2013. okt. 23. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!