Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes anyajegyet eltávolítta...

Érdemes anyajegyet eltávolíttatni?

Figyelt kérdés

10 évvel ezelőtt jelent meg először egy ilyen kisebb foltban ragyás/szemölcsös anyajegy csoportosulás, de az mára már egy kb. 2 centis csíkban terül el a nyakam alatt.


Így arra gondoltam, hogy valószínűleg ennél csak rosszabb lesz a helyzet, ahogy telik az idő. (közben mintha egy újabb csoportosulás is létrejött volna kicsivel arréb, de még csak egy, pár mm-es darabból áll)


Egyre jobban fontolgatom az eltávolíttatását, mert ha 10 évvel ezelőtt leszedettem volna, akkor maradandó heg esetén is sokkal kisebb lenne a nyoma, mint most, szóval minél többet halogatom, annál rosszabb lesz az eredmény leszedéssel és leszedés nélkül is.


A probléma az, hogy ismerősnek az arcáról távolítottak el egy pár mm-es csomót (daganatnak is lehet nevezni, azt hiszem), és már ahhoz is egy 4-5 centis csíkot vágtak fel az arcán. Ami után egy azóta is, 1-2 évvel később is látható, hosszú heg terül el az arcán.


Kérdésem az lenne, hogy hogyan, milyen technológiákkal végeznek el ilyeneket? És milyen kimenetelei lehetnek? Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

(Nem államihoz mennék, mert már sokadjára jártam úgy, hogy egy egyszerű pici szemölcs leszedése után is maradandó heg keletkezett)


2018. márc. 18. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az nem anyajegy hanem valamilyen fibrotikus kinövés. Lézerrel el lehet távolítani és alig marad utána kis heg, pár perc az egész.
2018. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még anno (10 éve) anyajegynek titulálták, azóta pedig amikor megvizsgálják, konkrétan nem kérdezek rá, hogy mi az, mert úgy voltam vele, hogy anyajegy.


Lehet, hogy akkor az első orvos félrediagnosztizált?

2018. márc. 18. 14:14
 3/6 anonim ***** válasza:
nem tudom mi volt a diagnozis, ha az van a papíron hogy naevus pigmentosus ... akkor anyajegy, de ha az ilyen gyorsan nő akkor vagy nem anyajegy vagy már nem élsz
2018. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Majd elmegyek bőrgyógyászhoz, és akkor okosabb leszek. Köszi a tippeket.
2018. márc. 18. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, elmentél vele bőrgyógyászhoz? Mi lett belőle? Leszedetted azóta az anyajegyet?
2021. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A nyakamon van, és csak kimetszéssel tudták volna eltávolítani, és maradt volna egy heg végig a helyén.


Így végül amellett döntöttem, hogy maradjon, elvégre lassan terjed, egy heg pedig csúnyább, és nem szívesen megyek műtőasztalra.


Ha 10 évvel hamarabb jött volna az ötlet, akkor más lenne a helyzet.

2021. máj. 7. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!