Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pánikbetegség okozz valami...

Alexics15 kérdése:

A pánikbetegség okozz valami betegséget?

Figyelt kérdés
Szóval pánikbeteg vagyok és vannak néha rohamaim. Szóval okozz valami egészségügyi problémát. Egyszer az fáj egyszer másom. Pl:Fejem vagy a lábaim furcsá es legtöbbször a bal oldalam mert 3-evvel ezelott volt az elso panikrohamom es ugy kezdodott hogy nyomott a szivem bal oldalon zsibbadt a kezem és azt ereztem nem kapok levegot. Labor vizsgalatokon is voltam minden negativ. Neha a "bekepzeltem" fajdalmaim az oruletbe kergetnek. A doki azt mondta hogy ez inkabb idegi alapu dolog es valtoztassak rajta mert ha nem akkor ebbe megfogok bolondulni. Osszegezve a panikbetegseg miatt maradhatott valami karosodas ?

2018. márc. 18. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség nem okoz más betegséget, viszont sok olyan tünetet okoz, ami más betegségre utaló, de valójában az illetőnél nem létezik, vagy ha van valamilyen probléma, ami valóban létező, annak tüneteit felerősíti. Nekem is volt pánikbetegségem, én is "produkáltam" szívinfarktust, pedig nem volt szívinfarktusom valójában, illetve volt két betegségem, ami valós volt, viszont azon betegség tüneteit egyértelműen a pánikbetegség erősített fel. De attól semmilyen betegségem nem alakult ki.

Amit tanácsolni tudok, mert nekem is segített, hosszú évek óta nem volt semmilyen pánikrohamom, hogy pszichológushoz jártam közel 1 évig, illetve jógára jártam.

2018. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A stressz rengeteg betegség okozója. Valódi infarktust is provokálhat, vagy agyvérzést. Rákot, és gyomorfekélyt is tud okozni. Ezen kívül még rengeteg más betegséget is. A stresszt csökkenteni kell.
2018. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Neha szokott olyan lenni hogy felek kohogok mint allat vagy fulladok es nagyon berekesek van hogy neha nem tudok beszelni
2018. márc. 30. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!