Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbetegség? Valaki volt...

Pánikbetegség? Valaki volt már hasonló helyzetbe?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem, megpróbálom röviden leírni.. KB.1 évvel ezelőtt, év elejem volt egy pánikrohamom, ami maga volt a pokol. Kórházba is kerültem vele mert egyszerűen nem akart elmúlni rólam. Hála isten olyan azóta nem volt de, folyamatosan előjön bennem az érzés hogy meghalok. Bármi furcsán (vagy csak szerintem) egyből pánikba esem és rettegek hogy mi lesz velem a következő pillanatban. Apukám szívinfarktusba halt meg, és nálam ez is drámai hatású mert mindig attól rettegek én is bármelyik pillanatban meghalhatok benne. Gyakran érzek heves szívverés, sokszor izzad a tenyerem,légszomjam van de, nem állandóan. Már fél évente járok kardiológushoz de, hála isten nem talál nálam semmi rendellenes. Folyamatosan küzdök kézzsibbadással, hát, váll és néha még állkapocs fájdalommal is. Nem rég voltam vele ideggyógyásznál de, semmit nem talált. Nagyon tanácstalan vagyok.. Így kell most már leélnem az életem, hogy folyton attól rettegek mikor halok meg? Aki volt ilyen helyzetbe kérem írja meg a tapasztalatait. Vagy egy kisfia és nagyon aggódom hogy, nem akarom hogy ez az állapot rányomja magát a hétköznapi és a családi életemre. Köszönöm
2018. febr. 26. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség pszichiátriai tünet, és már régóta nem kardiológus kezeli. A pánikbetegséget szakorvos diagnosztizálta nálad? Valahogy olyan kettősséget érzek az írásodban. Mintha direkte kerülnéd a pszichiátert. Már minden féle orvos látott téged, de ő éppen nem. A háziorvost sem említed, pedig ilyen tünetekkel nála lenne ( lett volna ) célszerű kezdeni. Hidd el, a pánikbetegség kezelhető. Én végigcsináltam. Kérdezzél, ha úgy látod jónak...
2018. febr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. Pszichiátert még nem kerestem fel, úgy gondoltam magam is megoldom ezt magamban de, úgy néz ki nem tudom elkerulni. Lehet ahogy írtad felkeresem a háziorvosom, a kardiológushoz azért járok hogy megnyugtassam magam szív problémám nincs. Ilyenkor kicsit jobb, nyugodtabb vagyok de, aztán mindig újra vissza jön bennem ez az érzés :( nagyon örülnék ha privát üzenetben megosztanád a tapasztalataid.
2018. febr. 26. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb menj pszichiáterhez.
2018. febr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg vagyok/voltam. Pszichiáter a megoldás, gyógyszerrel kezelhető a bajod. Menj minél hamarabb, mert csak egyre rosszabb lesz. Tapasztaltam, tudom.
2018. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kb. 8 évvel ezelőtt éltem át az első pánikrohamomat, ami olyan meggyőzőre sikerült, hogy azt követően minden nap volt, akár többször is. Én is folyton aggódtam az egészségi állapotom miatt (szívem, tüdőm stb.), így folyamatosan orvosokhoz jártam, de sehol semmi. Az internetet persze végigböngésztem, és sajnos mindenbe belelovalltam magamat.

Volt agydaganatom, leukémiám, melanómám, szívritmuszavarom, asztmám, minden... (nehezen kaptam levegőt, folyton a pánikról olvasgattam, és minden tünetet produkáltam, amit csak olvastam). Az első orvos, aki kezelésbe vett, egy ideggyógyász volt, és nem is megfelelően lőtte be a gyógyszerezésemet, így nagyjából még 1-1.5 évig szenvedtem a pánikbetegséggel, mire végre pszichiáter szakorvos is látott, és véletlenül vagy direkt, de elsőre eltalálta, hogy mi használna erre.


Mivel amúgy egy stressz-indukált szorongásos kórkép, ami nekem van, így ez egy hosszabb nyugodt időszak után átalakult generalizált szorongássá (GAD), így onnantól egy ideig szorongásos rohamaim voltak, majd ismét egy nyugodtabb időszak után kihordtam egy középsúlyos depressziót is.


Mindkét esetben azt hittem, hogy végem, nem tudom, hogy melyik típusú roham volt a rosszabb, de pokoli időszakok voltak. Majd nyugtatót váltottunk, ami a rohamokkor jobban segített mint a korábbi, így észrevétlenül egyre jobban lettem. Már neg sem tudnám mondani, hogy mikor vagy hogyan múlott el a pánik és a szorongás, de úgy sejtem akkor, amikor megálltam foglalkozni velük.


A depi után, jelenleg 2,5 éve tünetmentes vagyok minden téren, persze vannak rosszabb időszakaim is (rossz hangulat, rossz érzések stb.), de megtanultam vele együttélni, és megtanultam "normálisan" stresszelni, ahogyan az egészséges emberek. Sok idő, teljes életmód- és szemléletváltás kellett, és persze segítségnek a gyógyszerek, de van kiút! :)


Jó egészséget kívánok!

2018. febr. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!