Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már 2 hete folyamatosan...

Már 2 hete folyamatosan köhögöm. Nem alszom és sokszor rohamok törnek rám és már hánytam is a köhögéstol . Száraz köhögés. Kérlek tudnátok segítteni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 23. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
irány a doki!!! minél hamarabb célzott kezelés.. tavaly voltam így én még be is pisiltem ráadásul a melóhelyemen...
2018. márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már voltam orvosnál kaptam Fromilid antibiotikumot , stoptussin cseppeket torokra és tantum verde-t de nemnagyon segítt.
2018. márc. 23. 08:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Száraz köhögésre (ha nincs feljövő váladék) vény nélkül dextrometorfán hatóanyagú (Rhinatiol Tusso) vagy Prenoxdiazin (libexin) tabletta segíthet. Ezek az idegrendszeren keresztül a köhögési ingert csökkentik. (a rhinatiol-ról talán több a + visszajelzés)


Amit még lehet tenni, hogy sokszor a gyulladt/kiszáradt torok ingerli a beteget köhögésre, tehát érdemes mézet vagy olyan gyógynövényes szirupokat inni amik bevonják a sérült nyálkahártyát.


Ha nem javul érdemes visszamenni, lehet kell 2. antibiotikum. (plusz orvos szükség esetén írhat fel erősebb köhögéscsillapítót mint a sinecod, vagy nagyon szükséges esetben coderitet, erigont)

2018. márc. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minek írt fel antibiotikumot?! Kivizsgált, hogy bakteriális eredetű, vagy csak hasra ütött? Erre NEM kell antibio, egy sima köhögéscsillapító oldat bőven elég.
2018. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Nekem is a második antibiotikumos kezelés hatott!!!!
2018. márc. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!