Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A repüléstől való rettegés...

A repüléstől való rettegés vajon hogyan küzdhető le?

Figyelt kérdés
Még sosem ültem repülőn. Rettegek, ha arra gondolok ,hogy a gép felszáll és én nem tudok akármikor kiszállni. Hajóútra se mennék pont emiatt. Eleve nem szeretek utazni, megvisel az utazás, de autóval, vonattal bevállalok hosszabb utat is akár. Nálunk valószínűleg ez a családból ered, szüleim tele vannak félelmekkel. A repülés is ezek közé tartozik. Küzdök a belém nevelt félelmek leküzdésével, több kevesebb sikerrel. Viszont a repülésre nem bírom magam rávenni. Kérem csak olyanok írjanak ,akik ismerik ezt a fajta pánikos félelmet az utazástól. Aki ezt nem ismeri nem tudhatja milyen nehéz dolog is ez. Írjátok meg élmenyeiteket akár sikersztori ,akár nem! Minden tanács jól jöhet! Köszönöm

2018. márc. 26. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt teljesen nem lehet leküzdeni. Kétszer ültem repülőn. Münnchenből Antalyába és vissza. Amikor felszálltunk, elfoglaltuk a helyünket, én az ablak mellé ültem, arra gondoltam, hogy ha meg kell történnie, azon úgysem tudok változtatni és egy nagy nyugalom áradt szét rajtam. Egész végig nézelődtem. Csodálatos volt repülni :) Visszafelé már el is aludtam. Azóta nem ültem gépen, de ha rágondolok hogy újra fel kell szállnom, gyomoridegem lesz. Ha megint gépre ülnék, újra ezt a technikát alkalmaznám.
2018. márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudod leküzdeni ha szembe nézel a félelmeiddel. Sehogy máshogy nem múlik el. Nehéz de ha le akarod küzdeni muszáj. A.földről nézve a repülőket nem fog elmúlni. Egyébként gyönyörű a kilátás a repülőről. Kérj ablak melletti helyet és bámulj ki az ablakon. Én is pánil beteg vagyok. De a repülőn pont pl. Felszallás után semmi bajom. Annyira lenyűgöz a kilátás meg a felhők. Adj egy esélyt a dolognak.
2018. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyomorideg ezerrel.

Viot egy időszak tizenéves koromból amikor pár évig a hosszú autoutakon hánytam.na ez felnőtt koromra elmúlt.

És egyszer jott az h a férjemmel Angliába repültünk.az volt a félelmek félelme!készültem gyógyszerrel meg zacsival ki tudja! Ablak mellé ültem,jó érzés volt az egész!ott ült mellettem és elvette a figyelmem illetve a kilátás mivel este-éjszaka utaztunk.

Hazafele már kicsit könnyebben indultam neki mondván jol bírtam odafele is.persze csak amikor leszállasban volt a gép nekem iszonyatosan elkezdett fájni a fülem,izzadtam,rosszul voltam,végül elájulva a Férjem vállán kötöttem ki.mire leszálltunk észhez tértem.

Most ha újra repülőre kellene ülnöm megint hatalmas félelemmel tenném meg :D

2018. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!