Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegés a repüléstől. Hogy...

Rettegés a repüléstől. Hogy győzhetném le?

Figyelt kérdés

Repültem már párszor, de mégis..

Egyszerűen csak az jár a

fejemben, hogy mi van ha

lezuhan. Tudom, hogy a reptérre

vezető út sokkal veszélyesebb és

autóbalesetben sokkal többen

halnak meg mint

légikatasztrófában. Ennek

ellenére repülés előtt 1 héttel

már idegroncs vagyok,

gyomorgörcsöm van, alig bírok

enni és előtte 1-2 nappal már

csak altatókkal megy az alvás.

Az út alatt is durván

szétstresszelem magam, ha

valami furcsa hangot hallok már

pánikolok..

Most új állásom van, emiatt

havonta mininun 1x repülnöm

kell és hát jó lenne ha le tudnám

győzni ezt a parát.

Valakinek ötlrt esetleg?


2013. febr. 14. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt kerdezted az elobb is, es valaszoltunk is ra.
2013. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Antimod ***** válasza:

Így íródik ki egy másik topicból bemásolt kérdés. ;)


Próbálj meg a repülés jó oldalaira koncentrálni. Én is tartottam tőle kis koromban, de maga az élmény végül felülkerekedett a félelmeimen, és egyszerűen nem azokra figyeltem. Fogd fel úgy, mint egy különleges kalandot - minden egyes utat! Ha nem vaksötétben repülsz, mindig akad látnivaló - bár a kivilágított városok is bámulatosak tudnak lenni. A repülés során végig biztos kezekben vagy, a gépet átnézik előtte, a legapróbb hiba esetén már meggondolják, egyáltalán felszállhatnak-e, a légiirányítás (és a gép saját biztonsági rendszerei) gondoskodnak arról, hogy ne ütközzön össze másik légijárművel, a pilóták értik a dolgukat, nem kocasofőrök, mint sokak az utakon, a stewardesseknek pedig feladata, hogy odafigyeljenek rád.

2013. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én módszerem ilyen esetben, bár ez lehet, csak a magamfajták esetében működik:

Ne foglalkozz a körülménnyel. Teljesen hagyd figyelmen kívül. Úgyse tudod befolyásolni, akármi lesz. Egyszerűen zárd ki. Ez az én esetemben valahogy megnyugvással tölt el, nem hagyom magam felidegesíteni ilyen helyzetekben.

2013. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!