Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan legyek lázas ma estére?

Hogyan legyek lázas ma estére?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Hétfő óta rosszul vagyok, szédülök, fáj(ogat) a torkom, fáj a fejem, néha-néha kiráz a hideg, de nem lázasodok be. Ma elmentem suliba, de hazajöttem, mert nagyon szédültem és fájt a fejem, azóta kicsit hültem is és fáj a fjem, de nem tudok belázasodni, így meg nem engednek orvoshoz. Nem az iskolából való lógás a lényeg (4.6 az összátlagom) és nincs semmi doga amit meg akarok úszni, de így nagyon szar suliba lenni és érzem hogy nem vagyok 100%, de itthon maradáshoz és kipihenéshez kevés. Nem, nem tudom itthon megbeszélni, ilyen tanácsot nem kérek. Köszönöm :)

#iskola #beteg holnapra
2018. ápr. 4. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell engedély ahhoz, hogy orvoshoz menj, elmész.
2018. ápr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek akik nem szoktak lázasak lenni ha nagyon súlyos betegségük van akkor sem. Én is ilyen vagyok. Az orvos sosem az alapján ír ki, hogy lazas vagy e vagy sem. Nem ez alapján íteli meg a betegséged. Max.megkérdezi, hogy.jabasoljon e lázcsillapítót. Sajnálom, hogy ilyen felelőtlen szüleid vannak akik betegen nem engednek sem pihenni sem orvoshoz. Nem tudom hány éves vagy de ha már elmúltál 14 egyedül is lemehetsz a háiorvoshoz aztán megmondodna szüleidnek mit javasolt és azt, hogy rosszul voltál és szenvedtél és nem bírtad tovább. Esetleg megkérdezhetnéd őket szeretnek e téged egyáltalán, hogy hagynak szenvedni? Vagy az a céljuk, hogy esetleg meghalj. Tudom ez túlzásnak hangzik, de sok ártatlannak induló kezeletlen betegségnek lettek szövődményei. Ráadásul az osztálytársaidat is megfertőzöd. Aki beteg az maradjon otthon és gyógyuljon meg! Nem normális dolog amit csinalnak. Nyugodtan állj ki magadért. Esetleg a tanárodat is megkérheted írjon pár sort a szüleidnek, hogy ne engedjenek így iskolába.
2018. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, de ha nem alsós, akkor szerintem nyugodtan elmehetsz egyedül a háziorvoshoz most, megmondod, hogy hazajöttél ma a suliból mert nem érezted jól magad, és elmondod a panaszaid, biztosan kiír erre a hétre.
2018. ápr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos előfordul, én is csak akkor lázasodom be, ha már valami életveszélyes kórság kerülget, 10 évente egyszer. Ezzel nem tudsz mit csinálni.

Nem tudok olyan módszerről, ami lázat okozna, persze vannak olyan komoly gyógyszerek, mérgek, mérgező növények, csak az a baj, hogy attól meg is halsz jó eséllyel, szóval ilyenekkel kérlek, ne próbálkozz.

Ha nem tudod megbeszélni, akkor egy választásod van, mégpedig az, hogy fogod magad és elmész az orvoshoz.

Nem kell hozzá engedély, nem kell szülői kíséret. A doki pedig látni fogja, ha tényleg beteg vagy, és megírja neked az igazolást.

A szüleid meg majd beletörődnek, a lényeg, hogy ne vitázz és ne kiabálj velük, csak közöld szépen higgadtan, hogy te bizony beteg vagy, megkaptad az orvostól az igazolást, adott esetben receptet is gyógyszerre, és otthon fogsz maradni. Ennyi.

Akivel nem lehet tárgyalni, azzal szemben muszáj határozottan fellépni, ez van. Majd elfogadják, hogy egyedül is tudsz dönteni a dolgaidról.

2018. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!