Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alacsony lenne a cukrom?...

Alacsony lenne a cukrom? Valaki aki ért hozzá?

Figyelt kérdés

Mértem a cukromat itthon különböző időpontokban és ezeket az eredményeket kaptam:

reggeli után 1 órával 6.0

ebéd után 2 órával: 4.2

uzsonnára szendvicset ettem és egy csokit, ekkor utána fél órával 7.2 volt, egy órával később 5.2

vacsora után 2 órával 3.9 ez megijesztett hogy alacsony, ezért picit később még ettem, májkrémes kenyeret és egy kefirt, ezután 1,5 órával 4.9 lefekvés előtt.

Ezek jó értékek vagy már kórosan alacsonyak?

Nagyon aggódni kezdtem mert azt olvastam ezeknél sokkal magasabb értékek a normálisak. :(



2018. ápr. 6. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne alacsony? A 3,9 is normál tartományon belül van. Szerintem jól működsz. (Nem vagyok orvos, csak terhességi diabéteszes voltam)
2018. ápr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van egy táblázat ami szerint ezek nagyon alacsony értékek...ezért aggaszt nagyon. Stressz mennyire befolyásolhatja?
2018. ápr. 6. 12:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, milyen táblázatod van, amit én ismerek, aszerint 3,9-6,1 a normál tartomány éhgyomorral. A stressz nem befolyásolja, csak a bevitt szénhidrát mennyisége és minősége.
2018. ápr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Éhgyomorra tudom, hogy ennyi, de nekem vacsora után 2 órával volt 3.9, ami éhgyomrinak az alsó határa :( Virslit ettem rozskenyérrel vacsira. A vércukormérőhöz van egy ilyen kis táblázat és ott 4.4 felett írják normálisnak meg étkezés után 8-ig.
2018. ápr. 6. 14:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami nagyon rossz táblázatod van. Ezek normális értékek a 7 még mahas is kicsit
2018. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!