Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukros vagyok, (terhességi),...

Cukros vagyok, (terhességi), és mielőtt vérvételre megyek, két három nappal előtte ebédhez, vacsihoz savanyú káposztát eszem. Lehetséges hogy csak azért alacsony olyankor a cukrom, mert a káposzta leviszi, és magában a diéta nem is segít?

Figyelt kérdés
Mert ugye sokan azt vallják, hogy vércukor csökkentő hatása van. Ha nem enném, akkor az egekben lenne a cukrom??
2009. aug. 5. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Véletlenül jön ki így vagy épp azért csinálod, hogy alacsonyabb legyen az eredmény?
2009. aug. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igazándiból direkt csináltam, de már bánom,mert így mostmár fogalmam sincs, hogy amúgy mlyen lenne az eredmény. azelőtt is 7 alatt volt, de csak éppenhogy, szóval lehet hogy tényleg a káposzta hatása az alacsony eredmény. Bár, már egy hete nem eszem, tegnapelőtt ebéd után (55g szénhidrát) megmértem itthon mérővel 6.3. úgyhogy tanácstalan vagyok, hogy valójában mi van. Hogyan tudnám letesztelni? egyek meg féltábla csokit, és mérjem meg? mert ugye még diétán vagyok míg meg nem szülök, csupán kíváncsiság hajt.
2009. aug. 5. 19:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Terhes vagy és közben így trükközöl? Ne haragudj, tényleg nem cseszegetés, de ez nagy felelőtlenség. Magaddal szemben az egy dolog, de a babáddal is. Szerintem menj el a háziorvosodhoz vagy nődokidhoz minél előbb és mondd el neki ezt az egészet és majd megmondják, hogy mit kell tenni.
2009. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megint én:) Amúgy fogalmam sincs, hogy befolyásolja-e a savanyú káposzta, de ha már a gyanú benned van, hogy lehet ettől alacsonyabb, akkor a saját megnyugtatásod miatt is jó lenne minél előbb beszélni a dokiddal.
2009. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
már nem kell járnom diabetológiára, csak a diétát tartom, a káposztát meg nem eszem már egy hete. majd szülés után kiderül.
2009. aug. 5. 20:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! A savanyú káposztánál nem sok egészségesebb dolog van, edd nyugodtan, tele van C vitaminnal és a rákos betegségek kialakulását is nagyon nagy mértékben gátolja. Mivel az orvosok tudnak róla, hogy cukros vagy és adtak diétát, amit te be is tartasz, és a cukrod rendben is van. Nem értem mi a gond, szerintem a diéta használ. Nem hinném, hogy a káposzta csökkenti a vércukorszintet, de elképzelhető, én semmi olyan eleméről nem tudok, amely ezt befolyásolná. Minden esetre én szólnék a nőgyógyásznak, egy telefon és kész, és akkor te is tisztában leszel a dolgokkal :)
2009. aug. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!