Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen indokkal írathatnám ki...

Milyen indokkal írathatnám ki magam az iskolából 1 hétre? Nyomos okom van!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudnátok valami jó ötletet adni ahhoz,hogy milyen indokkal írassam ki magam a suliból?

12-es gimnazista vagyok. Emelt töri és angol érettségi miatt lenne szükségem arra, hogy otthon marásnak 1 hétig és csak tanuljak.

A suliban már semmit nem csinálunk. A tanárók(magyar,angol) folyton hiányoznak az órákról, rengeteg a helyettesítés amin persze szabad foglalkozás van, így a végén mindig játszunk valamit. De ezekkel az órákkal feleslegesen megy az időnk. Ráadásul az érettségiig már nagyon kevés van hátra és én eléggé megcsúsztam a felkészülésben.

Igazából a tori miatt aggódok jobban(mindig 5ös voltam,az érettségik is egesz jól sikerülnek gyakorlásként, de tényleg kellene ez a hét amikor csak itthon van az ember tanul és pihen(rendesen alszik 8orat) mert a suli mellett mostanában 5-6nal nem sikerül többet aludnom.

Szóval egy olyan betegség kellene aminek végülis is nincs látható jele(szóval nem torokfájás vagy laz)

Gondoltam a hasmenésre. Vagy a suli sok stressz miatt a hányasra de mi van ha elküld további vizsgálatokra.

Vagy az lenne a legjobb ha megmondanám neki az igazat? Hogy az emeltek miatt több nap kell mennem angol tanárhoz, több esszét irni, meg tanulni.

Ilyen esetben megértő lenne?

18L



2018. ápr. 6. 21:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Otthon maradjak*

Bocsi, telefonom gyakran magatol kijavit, autokorrekt

2018. ápr. 6. 21:34
 2/13 anonim ***** válasza:

Én őszintén elmondanám a dokinak a helyzetet.


Szülői napból nem maradt már?

2018. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

én szimplán nem mentem be, igazolást se vittem


offő keménykedett, de megmondtam hogy nem érdekel, sose lógtam, írja csak be az igazolatlant


majd ő maga igazolta le, hogy miért, nem tudom, gondolom vmi mérőszámnak meg kellett felelni

2018. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

"A suliban ... rengeteg a helyettesítés amin persze szabad foglalkozás van, így a végén mindig játszunk valamit. De ezekkel az órákkal feleslegesen megy az időnk."


Hát ne játsszál, hanem tanulj! Szabadfoglalkozás keretében azt is választhatod, és akkor nem megy az időd feleslegesen.


"a suli mellett mostanában 5-6nal nem sikerül többet aludnom."


Alig van órád, csupa helyettesítés, aminek játék a vége, mégis csak 5-6 órát alszol? Akkor az nem a suli hibája, vagyis ha egy hétig otthon lennél, akkor se aludnál többet.


"az emeltek miatt több nap kell mennem angol tanárhoz, több esszét irni, meg tanulni."


Esszéket írni meg tanulni tudsz a helyettesített órákban is, és minél több a helyettesítés, annál kevesebbet kell készülnöd a következő napra, tehát eleve több időd van angoltanárhoz (egy szó) járni, mint pár hónapja.


Egyszerűen az a bajod, hogy nem tudod beosztani az idődet. Próbáld meg! Ott kezdődik, hogy csökkented a gépidőt/telefonozásra szánt időt.

2018. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3%
Ha a lustaság fájna..! Ugye kisasszony?? Kapja össze magát, kezdjen el tanulni, okosodni, fejlődni, mert ez szánalmas! A kedves szülei mit szólnak ehhez?? Én 3 órákat alszok 56 éve, mert csinálni kell(!) Nem henyélni, csavarogni, drogozni(ugye?) idegenekkel??! 56/N
2018. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor valószínűleg elmondom az orvosnak az igazat:D

#2-es, mázlista voltal:DD a mi osztalyfonokunk ilyet nem igazolna le:/ pedig tényleg nem szoktam lógni!

#3-as

Nem tudok tanulni ha nincs csend körülöttem. Nekem szükségem van arra hogy hangosan olvassam,majd elmondjam a történéseket. Sokszor. Ezt órán lehetetlen megcsinálni, hiszen mindenki beszél, túlságosan hangoskodnak(egy pár fiú sajnos katasztrófa az osztályban)

Ezért szeretnek itthon maradni, mert a szüleim dolgoznak, húgom is iskolában.

Természetesen próbálok minél kevesebb időt a két előtt tölteni,de rengeteget tanulok pl quizletrol(sokat segít a memorizalasban) és az csak nettel megy és ha látom hogy írnak akkor visszaírok. Pedig tényleg nem kene, es akkor tényleg több időt tudnék a tanulnivalókra fordítani.

És koszi, hogy kijavítottad az angoltanarosat:D

Bocs, hogy nem írok ékezetet sem,alapbol nem szoktam, de neha kijabitja magatol a telefon es ezert tunik ilyen osszevisszanak:)

2018. ápr. 6. 22:19
 7/13 A kérdező kommentje:

#4-es

Kedves Hölgyem, nem tudom Miért gondolja azt, hogy minden fiatal drogozik meg henyél.

Egyáltalán nem kellene általánosítania,ugyanis a normálisabb réteg nem tartozik ezekhez a körökhöz.

Szemely szerint nem élek ilyen karos szereken(gondolok itt azalkoholra,cigire,DROGRA) bulizni sem járok.

Barátom az van, talán 18 evésen nem nagy bűn.

2018. ápr. 6. 22:22
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkoriban kicsit más világ volt.

Ma már ha 25 éves koráig egy embernek nem volt párkapcsolata akkor kicsit furán néznek rá az emberek, hogy de miért is nem? Hogy lehet, hogy ennyi idő alatt meg egyszer sem volt szerelmes?

Nem vagyunk pogányok, de ha azok lennénk sem lenne semmi köze.

Nem is értem ez az egész, hogy jön ide, ha nem tud értelmes valaszt adni a kérdésemre akkor ilyenekkel ne fárasszon péntek este. Köszönöm

2018. ápr. 6. 23:01
 9/13 anonim ***** válasza:
5%

"Ma már ha 25 éves koráig egy embernek nem volt párkapcsolata akkor kicsit furán néznek rá az emberek, hogy de miért is nem? Hogy lehet, hogy ennyi idő alatt meg egyszer sem volt szerelmes?"


- Szerelmesnek lenni meg párkapcsolatban lenni egyáltalán nem ugyanaz.

- Az a 25 éves felnőtt ember, aki még mindig azzal van elfoglalva, hogy mások mit gondolnak, milyen szemmel néznek rá, meg is érdemli.


"Nem is értem ez az egész, hogy jön ide, ha nem tud értelmes valaszt adni a kérdésemre akkor ilyenekkel ne fárasszon péntek este. Köszönöm"


Péntek este 11-kor neked vagy tanulnod kéne ezerrel, vagy aludni, nem minden egyes hozzászólásra reagálni. Én tuti, hogy nem igazolnék neked egy hetet, akár az ofőd lennék, akár egy szülőd, mert lerí rólad, hogy tényleg csak az van, hogy meg sem próbálod jól beosztani az idődet. Ha nem hiányoztál még túl sokat és nem érdekel különösebben a magatartásjegyed, akkor beleférhet egy hét igazolatlan hiányzás, ha viszont amiatt pár tantárgyból esetleg le se tudnának zárni (hiszen épp most van az év végi témazáró dolgozatok ideje, és épp most akarsz lógni...), és osztályozó vizsgára köteleznének, megérdemelnéd. Különben is, ha ennyire képtelen vagy a zavaró körülmények között is a tanulásra koncentrálni, mit keresnél az egyetemen?...

2018. ápr. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Calici vírus miatt nem szabad suliba menni, a kialakuló pár napos hasmenés és gyengeség miatt. A tüneteknek nézz utána interneten. Pár nap alatt elmúlik.

Ha nem így kezded a kérdést ez jutott volna eszembe, hogy oka lehet a hasmenésednek.

Megértem a helyzetedet.

2018. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!