Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pajzsmirigy alulműködés...

A pajzsmirigy alulműködés mitol alakulhat ki?

Figyelt kérdés

És tényleg ha tetszik ha nem meghizol? Vagy csak ez arra igaz aki kövér és attól nem tud fogyni?

Én amúgy felek ettől a betegségtől...

Szerintetek hülyeség félnem ettől?



2018. ápr. 10. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom pontosan, mitől alakul ki, de igen, egyik tünete a változatlan életvitel ellenére történő nagymértékű hízás. Hülyeség félned ettől, úgysem tudod befolyásolni. Élj egészségesen, mást úgyse tehetsz. Van ismerősöm, akinek pl. a szüléstől alakult ki.
2018. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Jódhiány. Hasznalj jódozott sót
2018. ápr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek igen kis hányadában (kb. 10%) valóban a jódhiány áll a háttérben.

A többi viszont autoimmun eredetű. - Ennek több kiváltó oka is lehet, pl. az ún. lyukas bél szindróma, vagy valamilyen fertőzés, baktérium, vírus (pl. Helicobacter pylory, Candida stb.), mérgező anyagok (pl. higany - amalgám tömésekben is ez van), rejtett fogproblémák (gócok) stb.

Szóval annyit tudsz tenni, hogy figyelsz az étkezésedre: minél kevesebb mesterséges kaja és cukor, ill. gluténtartalmú ételekből se vidd túlzásba a fogyasztást. Plusz rendszeresen jársz fogorvosi ellenőrzésre. Ha van amalgámtömésed, akkor lecserélteted - de csak olyan orvossal, aki profi ebben.


Szerintem nem kell félned ettől, meg más betegségektől sem, ne rontsd el a hangulatodat. Egyébként minden 10. embert érint, és a betegek 90%-a nő.


A hízás pedig valós, sajnos saját magamon tapasztaltam: egy év alatt kb. 10 kilót híztam változatlan étrend és életmód mellett. És pm-csoportokban nagyon sokan panaszkodnak erre, és nem is tudják leadni.

2018. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magyarország legnagyobb része jódhiányos terület. Vannak viszont jód tartalmú ásványvizek és jódozott só. Mi itthon ez utóbbit használjuk. Ha viszont a laborleleted nem igazol ilyesmit akkor csak símán kövér vagy. Ennek okát általában a táplálkozás és a mozgás egyensúlytalanságában kell keresni
2018. ápr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!