Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pajzsmirigy alul működésnek...

A pajzsmirigy alul működésnek milyen következményei vannak? Okozhat súlyos problémákat a gyógyszer szedése nélkül? Például valakinél nem derül ki évekig.

Figyelt kérdés

2018. márc. 19. 01:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
belőle fakadó problémák: fáradtság, fázékonyság, gyakori megfázások, szorulás, depresszió, súlynövekedés, izületi problémák, szív és érproblémák, stb.
2018. márc. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Okozhat súlyos problémákat, de nem ez a jellemző, hanem amit fentebb leírtak. És igen, van, hogy évekig nem derül ki, mert a háziorvos elküld a krónikus fáradsággal, hogy pihenj többet. Vagy nyugtatót szedetnek, anélkül, hogy ránéznének a TSH szintre. Vagy szívgyógyszert, anélül, hogy gondolnának arra, ezt is a pajzsmirigy okozza. :(

Sajnos ez van, még mindig sötét folt a pajzsmirigy az orvosoknál is.

2018. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Maga az alulműködés azt jelenti, hogy a pajzsmirigy nem termel annyi hormont, amennyi szükséges lenne. Emiatt léphetnek fel a különböző tünetek. Nagyon sok mindenre hat a pm-hormon, ezért a tünetek igen változatosak lehetnek. És ahogy már írták, eleinte általában nem a pm-re gyanakszanak az orvosok. Ha pedig mégis, akkor laborban nézetnek TSH-szintet, és ha az a normál tartományon belül van, akkor nem vizsgálnak tovább. Pedig kellene, mert az esetek egy részében normál TSH-nál is már fennáll a betegség. Ezt a T3 hormon mérésével lehetne igazolni. Van még egy nagyon fontos marker, az aTPO, ami egy ellenanyag, majdnem minden esetben Hashimoto-szindrómát jelez; a szintje szintén már hónapokkal vagy évekkel azelőtt megemelkedik, mint a TSH-é.

Az alulműködések kisebb hányadának oka jódhiány, döntő többségének pedig a Hashi, ami egy autoimmun betegség egyébként. A jódhiányt könnyű rendberakni, úgy tudom.

Viszont az emelkedett aTPO-val nem szoktak foglalkozni, így magával az AI-val sem; ugyanúgy csak hormontablettát írnak fel, mint a normál alulműködésre. Mert Magyarországon (és még sok más országban is, pl. USA, Anglia, Olaszország) a hagyományos orvoslás szerint az AI-ra nincs gyógymód; az általa okozott tünetekre pedig azt szokták mondani, hogy "ez vele jár". :(

Pedig nem okvetlenül. A funkcionális orvoslásnak sok pozitív eredménye van már, rengeteg embernek sikerült már csökkenteni a gyulladást, ezzel együtt a különböző tüneteket; és vannak, akik teljesen tünetmentesek.

Szóval a pm-alulműködés tüneteit a megfelelő hormonadagolással meg lehet szüntetni, ennek hiányában valóban súlyos problémák léphetnek fel.

A Hashi tüneteire viszont a hormontabik nem megfelelőek.

2018. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!